Okładka książki - Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18

Wydawnictwo: Elipsa
Data wydania: 2007-02-01
ISBN: 978-83-60446-43-0
Dodał/a książkę: Shi4

Mali i jej najbliższych dotyka wielkie nieszczęście. Brzemię okazuje się tak ciężkie, że Mali obawia się, że nie będzie w stanie go udźwignąć. Jednak życie musi się toczyć dalej.

W maju odbywają się chrzciny córeczki Oi i Herborg. Na przyjęciu nieoczekiwanie pojawia się Laura, mimo że nie została zaproszona. Otwarcie flirtuje z Håvardem, a także pozwala sobie na złośliwe aluzje, czym wzbudza w Mali gniew i niepokój.

Zbliża się również dzień ślubu Dorbet. Mali przygląda się swej ślicznej, beztroskiej córce i snuje rozważania na temat jej przyszłości.

"- Małżeństwo to nie tylko taniec na płatkach róży, Dorbet. Trzeba się starać to życie, które się otrzymało, uczynić jak najlepszym. - To brzmi strasznie ponuro - odparła Dorbet. - Chcę, żeby Ola zabierał mnie do miasta i na przyjęcia. Nie zamierzam dzień w dzień chodzić w fartuchu i chustce na głowie i odgrywać dobrej gospodyni. Właśnie tego Mali się obawiała. Miała jednak nadzieję, że Dorbet dorośnie do zadania, którego się podejmuje. Jeżeli nie... Wzdrygnęła się. Zawsze w jej podświadomości czaił się niepokój, że Dorbet mogłoby przyjść do głowy coś głupiego. - Obyś była szczęśliwa, moja Dorbet - rzekła cicho".

Kup książkę Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18

Opinie o książce - Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Obyczajowe, Mam,
Po wydarzeniach z Ruth życie w Stornes płynie dalej. Najmłodsza córka wychodzi za mąż, a najstarszy syn postanawia powrócić i tu zamieszkać z rodziną. Mali zaś szykuje się do wyprawy za Wielką Wodę. I w końcu może we dworze pojawi się trochę radości.
Grzech pierworodny. Zdrada. Tom7
Anne - Lise Borge0
Okładka ksiązki - Grzech pierworodny. Zdrada. Tom7

Mali nosi pod sercem kolejne dziecko, nie wie jednak na pewno, kto jest jego ojcem. Może nim być Havård... Ale jeśli okaże się nim Torgrim, wtedy...

Grzech pierworodny. Wyznanie. tom 3
Anne - Lise Borge0
Okładka ksiązki - Grzech pierworodny. Wyznanie. tom 3

Siostra Mali, Margrethe, zostaje uwiedziona przez szarmanckiego i bogatego Benita. Za chwilę oszałamiającego szczęścia dziewczynie przychodzi zapłacić...