Herbatniki z jagodami

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2012-11-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788362955480
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.53 (15 głosów)

Jagoda, lat 30, pracuje w ekspansywnej międzynarodowej korporacji, lecz ona sama - pomimo dwóch fakultetów i znajomości trzech języków - nie jest ani ekspansywna, ani bezwzględna. Marzy o dotrwaniu do emerytury w roli jednego z tysięcy trybików korporacyjnej machiny. Tymczasem traci pracę i postanawia wyjechać do rodzinnego miasteczka. Czy życie na prowincji może być równie ekscytujące jak w dużym mieście?

Kup książkę Herbatniki z jagodami

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:,
Apoteoza prowincji   Izabela Sowa słynie z lekkich, przyjemnych, „owocowych” książek, idealnych do czytania w długie wieczory. Herbatniki z jagodami są trzecią częścią trylogii, do której należy także Smak świeżych malin i Cierpkość wiśni.   Bohaterką powieści jest trzydziestoletnia (właściwie - trzy lata starsza, ale w tym wieku już zaczyna się odejmowanie sobie lat) dziewczyna o smakowitym imieniu Jagoda. Pracuje w dużej krakowskiej FIRMIE, gdzie poddawana jest treningowi KAIZEN, czyli wiecznemu dążeniu do doskonałości. Polega to przede wszystkim na stosowaniu się  do wymyślnych reguł i obowiązków, jak to zwykle bywa w korporacjach. Jagoda jednak nie ulega łatwo indoktrynacji, zachowuje zdrowy rozsądek i poczucie humoru, co prowadzi do… wysłania jej na urlop bezpłatny, grożący zwolnieniem po powrocie. Najlepsze, że dyrektorem personalnym jest jej osobisty chłopak, który robi to dla dobra FIRMY.   Jagoda po kilku latach pracy dla FIRMY traci grunt pod stopami. Nie wie, co ze sobą zrobić, jak zapełnić wolny czas, który dotąd był za nią zapełniany. Wytrącona z bezpiecznej równowagi i stabilizacji, wraca na tak zwaną prowincję, do ekscentrycznego ojca i wspomnień.   Okazuje się, że powrót działa na nią odświeżająco. Kobieta zaczyna zadawać sobie fundamentalne pytania: "po co" i "dlaczego". Ale jeśli ktoś myśli, że jest to śmiertelnie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Herbatniki z jagodami

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2014-10-23, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki (2014),
No cóż-nie określiłabym jej jako książki dla dzieci ;) sądzę, że nie zrozumiałyby co poniektórych "żartów", które mnie wcale się nie wydawały zabawne, tylko trochę przytłaczające-pewnie kwestia poczucia humoru. Uogólniając-książka, która raczej niewiele wnosi i pewnie za kilka chwil nie będę jej pamiętać ;) ale jako lekki czytadło może komuś przypaść do gustu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - PaniKaP
PaniKaP
Przeczytane:2010-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 2010,
Moja pierwsza książka z owocowej trylogii pani Sowy. I myślę że nie ostatnia. Opowiada o trzydziestoletniej kobiecie, Jagodzie która pracuje w wielkiej międzynarodowej firmie, w której ceni się tylko ludzi silnych i bezwzględnych, którzy za wszelką cenę chcą dojść na szczyt. Główna bohaterka nie należy do takich ludzi i niestety któregoś dnia traci pracę, a pomaga jej w tym jej chłopak - Bartek. Jagoda wyjeżdża na wieś, do rodzinnego prowincjonalnego miasteczka, żeby móc w spokoju poukładać sobie życie i przemyśleć wszystko. Wiadomo jak to w życiu bywa, los jest przewrotny i dzięki przypadkowemu wypadkowi znajduje sobie zajęcie. Jej praca to między innymi pomoc różnym ludziom. Spotyka na swojej drodze przeróżne osoby, które w jakiś sposób mają wpływ na jej ostateczną decyzję. Oczywiście pozostają pytania: czy Jagoda znajdzie to czego szuka w życiu? Czy odnajdzie cel? Jak potoczą się jej losy? A wszystkie odpowiedzi można znaleźć w owej książce. Nie jest to najlepsza powieść jaką było mi dane czytać, ale myślę że nie zaszkodzi spróbować. Czyta się ją lekko i szybko. Takie sobie czytadełko.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2014-03-16, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dawno nie sięgałam po książki młodzieżowe, są one dla mnie wspomnieniem czasów gdy wszystko było o wiele łatwiejsze lub takie jakie sami chcieliśmy aby było. ,,Herbatniki z jagodami", to zabawna i krótka historia o tym co mamy, czego pragniemy. Narratorem jest Jagoda, młoda, ambitna i zdolna kobieta, która w jednym momencie zaczyna tracić wszystko prace, chłopaka i odkrywa , że jej życie pozbawione jest przyjaciół, życia prywatnego. Postanawia wrócić do miejsca z którym wiąże swoje najlepsze wspomnienia - do rodzinnego domu. Dalsze losy bohaterki są optymistyczną puentą dająca nadzieje i wywołującą uśmiech.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mosiek
mosiek
Przeczytane:2013-03-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Moja nagroda z konkursu portalu granice.pl ;) Całkiem niezła książka. Szybko się czyta, do pociągu idealna. "A przecież trzeba czasami zacząć wszystko od nowa..."
Link do opinii
Lubię polskie książki, bardzo fajnie się je czyta i nie są ciężkie.Recenzja zachęca do kupienia i przeczytania.O gdyby człowiek chciał tak wszystko przeczytać to by mu pieniędzy zabrakło a na biblioteki nie ma co liczyć.
Link do opinii
Przeczytałam opinie i jest bardzo ciekawa sama bym chciała przeczytać tą książkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - AsiaSzach
AsiaSzach
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 2004,
Avatar użytkownika - esia189
esia189
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Ścianka działowa
Izabela Sowa0
Okładka ksiązki - Ścianka działowa

Dionizy Fiotroń wiedzie wygodne i uporządkowane życie do momentu, gdy zaczyna podejrzewać żonę o romans. Stłuczona filiżanka, postawiona bez uzgodnienia...

Blanka
Izabela Sowa0
Okładka ksiązki - Blanka

Ciąg dalszy kultowej Blagierki W deszczowy lipcowy poranek Blanka Pyton, teraz już uczennica I klasy LO, jej babcia Naftalina i odnaleziona po latach...

Reklamy