Historie trochę szalone

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-06-26
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7350-328-1
Liczba stron: 92
Dodał/a książkę: dayna15

Ocena: 0 (0 głosów)

Wyobraźnia dzieci, ich pomysłowość i poczucie humoru nie znają granic. Dzieciom potrzeba jednak inspiracji, by te cechy rozwijać. Taką inspirację mogą stanowić zawarte w książce opowiadania. Są one wyjątkowe: krótkie i precyzyjne; zaskakujące, a nawet trochę zwariowane. Pozwalają dziecku w nowy sposób spojrzeć na siebie i najbliższe otoczenie, zachęcają do rozmowy, kształtują spostrzegawczość i refleksję. A przy tym są pełne ciepła, pogody, akceptacji dla świata i jego różnorodności.

Bohaterowie tych opowiadań są zarazem zwyczajni i niezwykli. I każdy ma inne zmartwienia. Co ma zrobić telefon komórkowy, aby nie dygotać na myśl o odbieraniu rozmowy? Jak sobie poradzi żołnierz, który otrzymał rozkaz udania się na księżyc? Czym się skończy ćwiczenie jogi przez jajo? Albo co ma zrobić ryba, która przesadziła z ilością wody zużywanej na herbatę? Zawsze znajdzie się jednak jakieś wyjście z kłopotu, a przynajmniej jakiś morał.

Każde opowiadanie stanowi samodzielną całość. U młodszych dzieci może stanowić doskonałą lekturę na dobranoc. Starsze z pewnością będą do tych opowiadań wielokrotnie wracać.

Kup książkę Historie trochę szalone

Opinie o książce - Historie trochę szalone

Inne książki autora
Księżniczki nieco zakręcone
Raud Piret0
Okładka ksiązki - Księżniczki nieco zakręcone

Wyobraźnia dzieci, ich pomysłowość i poczucie humoru nie znają granic. Dzieciom potrzeba jednak inspiracji, by te cechy rozwijać. Taką inspirację mogą...

Reklamy