Humphrey Bogart

Data wydania: 2012-10-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-245-9126-8
Dodał/a książkę: lokesh

Humphrey Bogart (1899-1957) - aktor wszech czasów, charyzmatyczna ikona kina, gwiazda filmu noir. Do show-biznesu trafił przypadkiem i pracował w nim niemal dwadzieścia lat, zanim stał się gwiazdą. Ze swoim nietypowym wyglądem i zauważalną wadą wymowy z "kompletnego amatora bez krzty talentu" zmienił się w odtwórcę największych ról, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na celuloidowej taśmie. Dziś nie sposób wyobrazić sobie historii kina bez Bogarta.

W barwnej, ale zarazem skrupulatnej biografii Kanfer skupia się nie tylko na karierze swojego bohatera. Rzuca też światło na prywatne życie aktora, roztaczając przed czytelnikiem obraz jednego z najpiękniejszych hollywoodzkich małżeństw - Humphreya z cudowną Lauren Bacall. Początki Hollywood i wielkich studiów filmowych, kulisy największych kreacji Bogarta, wreszcie prawdziwy fenomen jego swoistego "życia po życiu" to tylko niektóre atuty tej nietuzinkowej biografii.

Książka objęta patronatem Programu 1 PR (http://www.polskieradio.pl/7,Jedynka), Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz miesięcznika "Sukces".

Kup książkę Humphrey Bogart

Opinie o książce - Humphrey Bogart