Ilustrowana krótka historia czasu

Poszerzone i zilustrowane wydanie tej książki zawiera opis najnowszych odkryć, które w wielu przypadkach przewidział profesor Stephen Hawking. Ilustracje otwierają nową, wizualną perspektywę zrozumienia jego złożonych teorii. Czytelnik może teraz poznać ogrom międzygalaktycznej przestrzeni, zrozumieć naturę czarnych dziur i podziwiać mikrokosmos cząstek elementarnych, gdzie zderza się materia z antymaterią.

Informacje dodatkowe o Ilustrowana krótka historia czasu:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-7150-197-8

Kup książkę Ilustrowana krótka historia czasu

Ilustrowana krótka historia czasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - QarpiQ
QarpiQ
Przeczytane:2021-01-03,

A więc, od czego by tu zacząć. Można powiedzieć, że teraz spoleruję kierunek mojej recenzji no ale cóż, a więc książka jest GENIALNA. Dzięki niej można więcej zrozumieć na temat fizyki, nawet powiem, że więcej zrozumiałam z tej książki niż z lekcji fizyki w szkole. Książka odpowiada na nurtujące pytania wielu ludzi i odpowiedzi według mnie są wystarczające, są tak wytłumaczone, że zrozumie to każdy. Także szczerze polecam wszystkim nawet osobom, które nie lubią fizyki.

Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2016-03-20,
Po przeczytaniu tej książki stwierdzam, że pomimo iż uczę się na uczelni technicznej i posiadam pewną wiedzę z zakresu fizyki ogólnej i chemii kwantowej, to tak naprawdę do pełnego zrozumienia tych zagadnień dużo mi jeszcze brakowało i dalej brakuje. Steven Hawking zdecydowanie jest jedną z najważniejszych postaci kręgu naukowego naszych czasów, nie tylko za jego wielki wkład w rozwój nauki, ale również za umiejętność wytłumaczenia trudnych zagadnień w prostych słowach. Polecam i osobom 'w temacie' jak również laikom, którzy nie boją się poznać własnego świata.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2015-06-26,
Po przeczytaniu tej książki nie mogę w żadnym razie powiedzieć, że zrozumiałam prawa fizyczne rządzące naszym światem. Ta książka wręcz odwrotnie uświadamia jak mało się wie.. jedynym pocieszycielem jest fakt iż sami fizycy nie mogą ogarnąć wszystkiego - na co dowodem jest omawiana przez Hawkinga próba stworzenia ogólnej teorii wyjaśniającej prawa Wszechświata.
Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2020-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Świetna książka. Lepsza niż się spodziewałam. Nawet osoby nie mające podstaw z fizyki doskonale zrozumieją jej zawartość. Niestety czym bliżej końca tym więcej informacji, nazwisk,m danych przez co coraz trudniej jest się połapać w tym wszystkim. Nie jest to książka do przeczytania na raz. Wymaga ciszy i spokoju.

Avatar użytkownika - vicky222
vicky222
Przeczytane:2019-03-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2017-07-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2017,
Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata
Stephen Hawking0
Okładka ksiązki - Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata

Nie tak dawno temu w całkiem nieodległej galaktyce naukowcy postanowili zmierzyć się z siłami natury, zarówno tymi, których działanie możemy obserwować...

Wszechświat w skorupce orzecha
Stephen Hawking0
Okładka ksiązki - Wszechświat w skorupce orzecha

STEPHEN HAWKING jest jednym z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów; słynie nie tylko ze śmiałości swych koncepcji, ale również z jasności,...