Moi rodzice

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: izabela81

Najbardziej wyczekiwana książka ostatnich lat. O Lechu i Marii Kaczyńskich opowiada ich córka. To przede wszystkim historia wielkiej, czułej miłości. Poza tym to saga rodzinna – dowiemy się z niej, jakim ojcem i dziadkiem był Prezydent RP i jakie ubranka dla lalek szyła Pierwsza Dama. Ale Marta Kaczyńska nie unika też tematów politycznych. Opowiada o dawnych przyjaciołach ojca, którzy stali się jego wrogami. I kreśli portret Lecha Kaczyńskiego jako wizjonerskiego męża stanu. Szczególnie poruszające są wspomnienia Autorki z tragicznego kwietnia 2010 roku. Książkę ilustruje ponad 120 unikatowych zdjęć, głównie z prywatnego archiwum Marty Kaczyńskiej.

Kup książkę Moi rodzice

Opinie o książce - Moi rodzice

Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2014-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Ta książka to wywiad-rzeka, dla mnie to trochę monolog córki zmarłej tragicznie pary prezydenckiej. Myślę, że są to wspomnienia, które na pewno warto było spisać. Będzie to pamiątka, chociażby dla córek Marty Kaczyńskiej. Jest to zbiór ciepłych słów, ciepłych wspomnień nt. rodziców. Książka ta pokazuje także inną stronę prezydenta, zaangażowanego całym sobą w służbę dla kraju, oraz Marii Kaczyńskiej, która dbała, by rodzina mogła istnieć. Ciekawa historia z wizyty prezydenta Busha i uczestnictwa w niej córki Marty, oraz rozwikłanie zagadki "tajemniczej reklamówki". Książka napisana dobrym językiem, bardzo szybko się czyta.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa