Najnowsze kłopoty z historią

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788377851531
Liczba stron: 404
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Znany historyk Piotr Gontarczyk porusza w swej publicystyce niełatwe i kontrowersyjne tematy z polskiej historii najnowszej. Jest przewodnikiem po sprawach, które inni zbywają milczeniem. W niniejszym zbiorze czytelnik znajdzie m.in. teksty dotyczące mało znanych epizodów z życia Wojciecha Jaruzelskiego, w tym jego roli w ukrywaniu prawdy o zbrodni katyńskiej. Omówione są tu też dokumenty, które rzucają więcej światła na przestępcze działania władz komunistycznych.

Ważną część książki stanowią teksty dotyczące głośnej pracy SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii i sporów, jakie wywołała. Autor zabiera też głos w burzliwej dyskusji wokół książki Złote żniwa Jana Tomasza Grossa.

Piotr Gontarczyk nie jest też obojętny wobec bieżących wydarzeń i pokazuje, jak ważną rolę w naszej teraźniejszości odgrywa przeszłość.

Kup książkę Najnowsze kłopoty z historią

Opinie o książce - Najnowsze kłopoty z historią

Inne książki autora
Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy (1941-1944)
Piotr Gontarczyk0
Okładka ksiązki - Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy (1941-1944)

(...) akcja książki rogrywa się niejako na dwóch płaszczyznach: centralnej i terenowej. O ile przedstawienie tego, co działo się "u góry", może...

Nowe kłopoty z historią
Piotr Gontarczyk0
Okładka ksiązki - Nowe kłopoty z historią

Wiele z opisanych tu fragmentów historii wcześniej pozostawało nieznanych dla szerszej opinii publicznej, a niektóre do dziś budzą wiele tytułowych „kłopotów”...

Reklamy