Nic nas nie rozłączy

Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 1991-10-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-85432-95-7
Liczba stron: 159
Dodał/a książkę: ksiazkowa-fantaz

Ocena: 2 (1 głosów)

Doktor Jeff Benton po dwudziestu latach powraca do rodzinnego miasteczka, by rozpocząć pracę w szpitalu i prywatnym gabinecie ojca. Jadąc samochodem znajduje ciało swego przyjaciela, znanego i lubianego staruszka George'a Andy'ego. Nic nie wskazuje na to, aby został potrącony. Brak śladów ostrego hamowania pojazdu, krwi, uderzenia. Wypadek czy morderstwo? Atmosfera małego miasteczka sprzyja plotkom i domysłom..

Kup książkę Nic nas nie rozłączy

Opinie o książce - Nic nas nie rozłączy

Czasami lubię sobie przeczytać coś naznaczonego czasem. I tak w moje ręce trafił krótki kryminał z lat 90-tych. W "Nic nas nie rozłączy" poznajemy doktora Jeffa Bentona, który postanowił powrócić do rodzinnego miasteczka, by zarówno rozpocząć pracę w szpitalu, jak i w prywatnym gabinecie swojego ojca. Wraz ze swoją narzeczoną Norą Lanning jadąc samochodem znajdują na ulicy ciało swojego przyjaciela George'a Andy'ego. Wszystko wydaje się być bardzo dziwne, bowiem staruszek nie ma obrażeń, nie ma także śladów hamowania. Wygląda na to, iż ktoś chce zmylić trop. Ale komu może zależeć na śmierci staruszka? Andy pracował u Alta, jako ogrodnik. Mężczyzna twierdził, że jak przejeżdżał drogą to ciało nie leżało na drodze. W małym miasteczku wybucha plotka za plotką, a podejrzanych jest coraz więcej. "Nic nas nie rozłączy" to krótki, lekki kryminał z nutką romansu. Dla mnie okazał się być zbyt przewidywalny, bowiem od początku zgadłam kto jest mordercą, mimo, że autorka podsuwała inne mylne tropy to nie dałam się zwieść. Język jest prosty momentami, aż banalny. Duża liczba dialogów. Plusem jest to, że czyta się szybko, a minusem, że brakuje napięcia i emocji. Ot lekka lektura o której szybko się zapomina.
Link do opinii
Inne książki autora
Kiedyś znikną cienie
Adeline McElfresh0
Okładka ksiązki - Kiedyś znikną cienie

Ann Tyler była wspaniałą lekarką, ale nie wiedziała nic o prawdziwej miłości. Kiedy ukochany mężczyzna oszukał ją myślała, że już nigdy nie będzie mogła...

Reklamy