Nomadka

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-23
Dodał/a książkę: elibri

Ayaan Hirsi Ali, autorka bestsellerowych wspomnień pt. ,,Niewierna", w nowej książce kreśli obraz kulturowych różnic między islamem i cywilizacją zachodnią. Opowiada o życiu w Ameryce, z dala od muzułmańskich fanatyków, którzy wielokrotnie grozili jej śmiercią. Opisuje, jak zmieniało się jej życie po tym, jak zerwała kontakty z rodziną i odrzuciła przesądy, które początkowo uniemożliwiały jej asymilację w zachodnim społeczeństwie. W poruszający sposób opowiada, jak pogodziła się z matką i kuzynami w Somalii i w Europie, oraz ze swoim pobożnym ojcem, leżącym już na łożu śmierci, który wyrzekł się jej, gdy po atakach z 11 września odrzuciła islam.

,,Wspomnienia te znacznie bardziej niż akademickie tomy wyjaśniają, dlaczego islam stanowi największe zagrożenie dla zachodnich liberalnych społeczeństw" - Deepak Lal, autor "In Praise of Empires"

Kup książkę Nomadka

Opinie o książce - Nomadka

Avatar użytkownika - mandy
mandy
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Heretyczka
Ayaan Hirsi Ali0
Okładka ksiązki - Heretyczka

W swojej najbardziej kontrowersyjnej książce Ayaan Hirsi Ali dowodzi, że jedynym sposobem na powstrzymanie terroryzmu, położenie kresu wojnom o podłożu...