Odnalezione drachmy

Ksiądz Adam Kalbarczyk, ur. w 1957 r. w Lesznie; dzieciństwo i młodość spędził we Wschowie; kapłan archidiecezji poznańskiej, doktor teologii pastoralnej, adiunkt w Zakładzie Liturgiki i Homiletyki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie od wielu lat wykłada homiletykę. Jest germanistą i tłumaczem (przełożył np. książkę P. M. Zulehnera, Schronienie dla duszy, Poznań 2006), ma na swoim koncie kilka publikacji książkowych (np. Bóg nieco bliższy. Myśli na niedziele i święta [A], Poznań 2004; Gemeindegruppen als Lebensorte, Poznań 2005; Widok z sykomory. Myśli na niedziele i święta[C], Poznań 2007), artykułów z zakresu teologii pastoralnej i homiletyki, jak też liczne szkice kazań drukowanych w polskich periodykach homiletycznych.

***

Do rąk czytelnika trafiają kolejne myśli na niedziele i święta ks. Adama Kalbarczyka, zatytułowane „Odnalezione drachmy”. Tytuł jest nawiązaniem do Jezusowej przypowieści z Ewangelii św. Łukasza (Łk 15,8-10). Jego metaforyczny sens staje się myślą przewodnią rozważań i wokół niego ks. Adam buduje ciekawe układy odniesienia do współczesności.

Teksty zawierają głębokie przemyślenia natury moralno-filozoficznej i teologicznej, podane w przejrzystej formie; czyta się je ze świadomością, że człowiek jest istotą ułomną i ciągle potrzebuje wskazówek lub poszukuje właściwej drogi do wiary, tej – która pomoże bezgranicznie zaufać Bogu.

Elżbieta Gontaszewska, Słowo wstępne

Informacje dodatkowe o Odnalezione drachmy:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-08-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-437-4

Kup książkę Odnalezione drachmy

Odnalezione drachmy - opinie o książce