Ostatnia wola Williama Samsona

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2000-08-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 8371627793
Liczba stron: 183
Dodał/a książkę: monalizka

Ocena: 5 (1 głosów)

Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj skrycie się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenia. Tym razem tropiciele rozwiązują tajemnicę ostatniej woli Williama Samsona.

Kup książkę Ostatnia wola Williama Samsona

Opinie o książce - Ostatnia wola Williama Samsona

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2016-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Ta lektura to sentymentalny powrót do nastoletnich wakacji. Opowiada o trójce przyjaciół, którzy są tropicielami złoczyńców- ich grupa rozwiązuje detektywistyczne zagadki. Na początku rudzielec Patryk, jest świadkiem nieprzyjemnej sytuacji w supermarkecie, z udziałem jego sąsiadki i jej synka. Kradzieży, która nie mogła nią być. Ale to tylko jeden z incydentów, który przydarza się pani Samson. Tropiciele dostają zlecenie przyjrzenia się tym sprawą, ale wiele budzi ich też wątpliwości. ,,Tajemnica do zbadania, czyli coś dla nas." Przydają się ich szczególne umiejętności: instynkt zieloonokiej Marty, która podoba się zarówno kulturyście Filipowi oraz hakerowi Patrykowi. Ale ona sprawia wrażenie, że lubi ich po równo. Kim jest facet z kucykiem i jaką odgrywa rolę? Przy ponownym czytaniu i z perspektywy czasu dostrzegam kilka rzeczy: przede wszystkim nastoletni bohaterowie mają dużo swobody od władzy rodzicielskiej i rzadko spędzają z dorosłymi czas. Realistycznie rzecz biorąc trudno uwierzyć w aż takie hakerskie zdolności Patryka (własno utworzone programy, które uzyskują dostęp do wszystkich baz danych). Co jednak nie zmienia faktu, że to letnia, lekka, wakacyjna, rozrywkowa powieść dla młodzieży, którą błyskawicznie się czyta i umila ona czas. Dla fanów młodzieżówek z wątkiem tajemnicy i pracy detektywistycznej- w sam raz! ,,Może. Wtedy wszystko jest proste. Ale trzeba się upewnić."
Link do opinii
Inne książki autora
Marta Patton i Miecz Zagłady
Alex Hunter0
Okładka ksiązki - Marta Patton i Miecz Zagłady

Marta i jej dwaj przyjaciele, młodzi detektywi - amatorzy, rozwiązują skomplikowane zagadki, przeżywają pierwszą miłość i zmagają się z tymi samymi problemami...

Reklamy