Piegowate niebo

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-07-09
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788310125354
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 3 (1 głosów)

Rodzina Inki niedawno się przeprowadziła. Dziewczyna nie potrafi się odnaleźć w nowym środowisku, a w szkole ze wszystkimi ma na pieńku. Na domiar złego tata nie zdążył wyremontować jej pokoju, więc Inka musi mieszkać z młodszą siostrą. Mama z kolei wciąż zwleka ze spełnieniem jej największego marzenia... Jednym słowem - katastrofa. Jednak pewnego dnia w domu Witkowskich pojawia się bocian ze złamanym skrzydłem, który odmieni życie Inki i całej jej rodziny.

Dorota Suwalska - pisarka, animatorka kultury, ilustratorka, dziennikarka, autorka scenariuszy. Nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2013 i 2014.

Współpracowała z TVP, realizując krótkie filmy plastyczne i felietony autorskie dla dzieci. W swoim dorobku ma trzy tomiki poetyckie oraz powieści dla dzieci i młodzieży: ,,Znowu kręcisz, Zuźka!", ,,Zuźka w necie i w realu", ,,Bruno i siostry" (wyróżnienie literackie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, nominacja do nagrody Kornela Makuszyńskiego, powieść na liście książek proponowanych przez Polski Instytut Książki), ,,Marionetki Baby-Jagi", ,,Ratunku, marzenia!", ,,Pan Fortepianek".

Kup książkę Piegowate niebo

Opinie o książce - Piegowate niebo

Avatar użytkownika - Indyviduum
Indyviduum
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Inne książki autora
Czytam sobie. Pokój NIEgościnny
Dorota Suwalska0
Okładka ksiązki - Czytam sobie. Pokój NIEgościnny

Pewnego dnia Maciek budzi się z bólem brzucha. Nie ma siły iść do szkoły. Babcia podejrzewa, że to wymówka, jednak na wszelki wypadek dzwoni...

Zuźka w necie i realu
Dorota Suwalska0
Okładka ksiązki - Zuźka w necie i realu

Dalszy ciąg przygód bohaterki znanej z książki "Znowu kręcisz, Zuźka!". Dziewczynka przeżywa fascynację Internetem i czatami, odkrywa zabawne zdarzenia...

Reklamy