Piotrek w Watykanie

Nietuzinkowa książka zrodzona z wielkiej miłości do sztuki i klasycznych wartości: prawdy, dobra i piękna. Mimo że przewodnik jest napisany głównie z myślą o starszych czytelnikach – nastolatkach i dorosłych – autorka zachęca rodziców do czytania go również swoim najmłodszym dzieciom. W książce znajduje się wiele ciekawych zadań do wykonania, które pomogą dzieciom utrwalić wiedzę, skłonią je do dalszego zgłębiania zagadnienia oraz oswoją ze sztuką poprzez gry i zabawy. Po tym niezwykłym miejscu, jakim jest najmniejsze państwo na świecie – Watykan, oprowadza nastoletni Piotrek, który wraz z rodzicami mieszka w Rzymie. Piotrek to erudyta, którego pasją jest historia kultury europejskiej, jej tradycja i sztuka. Opowiada wiele ciekawych historii, w prosty sposób przekazuje istotne fakty. Zachęca młodych turystów do poznawania wraz z nim tego niesamowitego świata. Książka zawiera 52 kolorowe strony z tekstem i rysunkami, zadaniami do rozwiązania i elementami do wycięcia oraz 2 strony z puzzlami. Oprawa twarda, format 21 x 21 cm. Autorka książki, Edyta Gawryś, na co dzień działa na rzecz Polonii we Włoszech. Redaktor naczelna polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego oraz nauczycielka w polskiej szkole w Bolonii. Ilustracje do książki wykonała Maja Lulek.

Informacje dodatkowe o Piotrek w Watykanie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-12-16

Kup książkę Piotrek w Watykanie

Piotrek w Watykanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Autorka ,,Piotrka w Watykanie" - Edyta Gawryś, od wielu lat mieszkająca i pracująca w Bolonii, redaktor naczelna Radia Klik - portalu internetowego dedykowanego włoskiej Polonii, oddała w ręce czytelników niezwykle praktyczny przewodnik po tym najmniejszym państwie świata. Choć książka ta liczy sobie zaledwie 52 strony, wypełniona jest po brzegi informacjami, które z pewnością pomogą niejednemu z was, i przede wszystkim dzieciom, odkryć piękno i tajemnice tego najważniejszego dla chrześcijan miejsca, oraz sprawią, że zapragniecie sami zobaczyć na własne oczy wszystko to, o czym autorka napisała na kartach książki." Pełna recenzja dostępna na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/piotrek-w-watykanie-edyta-gawrys/
Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Najmniejsze państwo świata, o którym jak się okazuje nie wiemy za dużo to Watykan. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po tym miejscu, okazał się również przewodnikiem dla dorosłych, bowiem o wielu rzeczach zawartych w tej cieniutkiej książeczce nie miałam zwyczajnie pojęcia. Edyta Gawryś od wielu lat mieszka oraz pracuje w Bolonii, działa na rzecz Polonii we Włoszech. Jest redaktor naczelną polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego "Radio Klik". Uczy języka polskiego w polskiej szkole w Bolonii. Pasjonuje ją sztuka, książki oraz "celebrowanie życia". Autorka nagrywa także audycje radiowe. Piotrek to czternastoletni chłopiec, który mieszka wraz z rodzicami w Rzymie. Mama bohatera pracuje blisko Watykanu w sklepie z pamiątkami, a sam Piotrek pasjonuje się historią, sztuką i tradycją kultury europejskiej. To właśnie on opowiada o Watykanie, ukazując wiele ciekawych faktów i nieznanych stron tego miejsca na świecie. "Piotrek w Watykanie" to niezwykle oryginalny przewodnik dla dzieci, młodzieży ale także dla dorosłego czytelnika, który zwraca uwagę swoją przystępnością. Co najbardziej ciekawe w tym wszystkim to fakt, iż w książce Edyty Gawryś doczytałam się wielu rzeczy, o których nie miałam pojęcia - o wymogu odpowiedniego wzrostu dla żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, o sposobach uzyskiwania koloru dymu na konklawe czy też dlaczego palce i sandał Piotrowy uległy wygładzeniu. Te i wiele innych ciekawostek zawiera ta publikacja - ciekawostek, które zaintrygują niemal każdego. Książka liczy sobie 52 strony wśród których młody czytelnik znajdzie interesujące zadania do wykonania, kolorowanki, elementy do wycięcia, a także wspaniałe ilustracje autorstwa Mai Lulek. W całej publikacji znajdują się także dwie, widoczne sekcje: "Coś takiego!" - ukazująca informacje o historii Watykanu, a także "Coś innego..." - przedstawiająca liczne ciekawostki. Całość została wydana w twardej, eleganckiej oprawie, a na samym końcu książki znajdują się dwie plansze puzzli. Warto także wspomnieć, iż każdy, kto kupi publikację Edyty Gawryś, wspiera przy okazji kwotą 2 zł Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Kwota ta zostaje przeznaczona na Fundusz Dzieci Osieroconych pozostających pod opieką Puckiego hospicjum. To bardzo szczytny cel. "Piotrek w Watykanie" to pouczająca i zapewniająca świetną rozrywkę zarówno dzieciom jak i dorosłym, napisana przystępnym językiem, książka, jaką niewątpliwie warto kupić. Do mojej biblioteczki już dołączyła.