Ponad wszystko

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2013-10-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788363431228
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

Ponad wszystko to przejmująca powieść o obsesyjnym pragnieniu i rozdarciu wewnętrznym znakomicie łącząca wstrząsającą historię podjętej przez George'a Mallory'ego w roku 1924 tragicznej próby zdobycia Mount Everestu z jednym dniem z życia jego żony, Ruth, czekającej w domu w Anglii na wieści o powrocie męża.

"Historia miłosna, powieść przygodowa i studium obsesji w jednym. Ponad wszystko po prostu zapiera dech. Debiut Tanis Rideut to pojawienie się ważnego głosu wśród kanadyjskich twórców literatury" - Joseph Boyden.

Kup książkę Ponad wszystko

Opinie o książce - Ponad wszystko

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Powieść historyczna to utwór literacki z pogranicza fikcji i literatury faktu, w którym autor wykorzystuje dostępne informacje na temat przedstawionych wydarzeń i tworzy ich własną interpretację. To on decyduje ile prawdy chce odkryć przed czytelnikiem, na jakie odchylenie od stanu faktycznego sobie pozwoli oraz w jaki sposób przedstawi to, co niedopowiedziane i nieznane. Stopień wierności zapisom historycznym, odstępstwa od prawdy mają na celu uzyskanie określonego efektu. Sięgając po książkę „Ponad wszystko” Tanis Rideout wiedziałam, jak zakończy się ta historia, ale nie przypuszczałam, że wchodząc w życie George'a Mallory'ego „przeżyję” niepowtarzalną przygodę i poznam tak nieprzeciętne osoby. Tanis Rideout jest nagradzaną poetką i pisarką. Podczas pracy w sklepie ze sprzętem wspinaczkowym i turystycznym po raz pierwszy zetknęła się z historią George'a Mallory'ego, a to skłoniło ją do zapoznania się z dostępnymi informacjami na temat alpinisty oraz prób zdobycia Everestu. Zanim się zorientowała, zaczęła pisać powieść. W tym celu odwiedziła siedzibę Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, Klub Alpejski i Bibliotekę Samuela Pepysa, w której natrafiła na listy, które George wymieniał z żoną Ruth. Jak sama twierdzi, za sprawą tej korespondencji i dostępnych zdjęć małżonkowie zaczęli nabierać w jej oczach kształtu. Oddzielili się od zapisów historycznych ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ponad wszystko

Reklamy