Relacyjne bazy danych

Relacyjne bazy danych stanowią podstawę większości współczesnych systemów informatycznych. Choć poszczególne systemy zarządzania bazami danych różnią się między sobą w wielu aspektach, są jednak oparte na wspólnych podstawach teoretycznych. Jeśli zrozumiesz ten wspólny fundament, będziesz mógł z łatwością budować na nim własne aplikacje, niezależnie od tego, czy jako systemu bazodanowego użyjesz komercyjnego Oracle"a lub MS SQL-a, czy też bezpłatnego PostgreSQL.

Książka "Relacyjne bazy danych" została napisana w celu jak najbardziej przystępnego objaśnienia zagadnień relacyjnego modelu danych oraz jego znaczenia dla projektantów i twórców baz danych. Objaśnienia tych, często skomplikowanych zagadnień, przybliżają tajniki relacyjnego modelu danych wykorzystując przykłady, a nie wzory matematyczne. Dzięki ich zrozumieniu będziesz mógł projektować bazy danych szybsze, bardziej elastyczne i lepiej dopasowane do zadań, jakie mają realizować. Poznasz: Podstawowe pojęcia związane z bazami danych: tabele, rekordy, pola Sposoby pobierania danych za pomocą zapytań Tworzenie raportów z wyselekcjonowanych danych Projektowanie baz z uwzględnieniem związków między danymi, klucze i indeksy Sposoby przestrzegania reguł integralności danych Tworzenie zaawansowanych wielowarstwowych aplikacji opartych o bazy danych Programowanie wyzwalaczy, procedur zapisanych, użycie perspektyw Zastosowania transakcji Teorię baz danych: reguły Codda, normalizację Język SQL

Dr Mark Whitehorn dysponuje ogromną wiedzą w dziedzinie teorii relacyjnych baz danych. Dzięki cyklowi artykułów w brytyjskim magazynie Personal Computer World udało mu się przybliżyć ją tysiącom użytkowników.

"Po prostu doskonała. Wyjaśniając tajniki zagadnień związanych z relacyjnymi bazami danych, Mark Whitehorn oraz Bill Marklyn osiągnęli o wiele więcej niż inni autorzy. Uczynili ten temat ciekawym, a nawet wręcz zabawnym, co stawia ich poza zasięgiem jakiejkolwiek konkurencji".
Neil Fawcett, Edytor techniczny, VNU Business Publications

Informacje dodatkowe o Relacyjne bazy danych :

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2003-08-06
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Relacyjne bazy danych

Relacyjne bazy danych - opinie o książce