Rzeczy niekształtne

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7574-346-3
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

W Weird, dzielnicy magicznych istot z Faerie, opary czarów i magia wiszą nad ulicami jak smog w centrum Bostonu. Porucznik Leo Murdock z Bostońskiego Departamentu Policji ma twardy orzech do zgryzienia. Ktoś morduje wróżki z Weird - męskie dziwki z kolorowymi skrzydełkami . Sprawa jest lepka i śmierdząca. Connor Grey to były członek Gildii - druid, który stracił moc w potyczce z terrorystą. Dla maga wysokiej klasy to gorsze niż nadepnąć skrzata. Pracując jako konsultant Murdocka od spraw fata, Grey musi udać się na miejsce zbrodni. Rozmazana na asfalcie wróżka z wyrwanym sercem i wciśniętym w ranę kamieniem to niecodzienny widok, nawet jak na Weird. Bostoński Departament Policji i Gildia najchętniej zamietliby sprawę pod dywan, ale tym razem to się nie uda. Wtorkowy Zabójca nie zamierza poprzestać na jednej ofierze. Connor odnajduje ślad, który prowadzi wprost do... Kryminał w dualnej rzeczywistości. Magiczne istoty wprost z baśni braci Grimm i współczesna metropolia, amerykański Boston. Czy to się uda? A czemuż by nie! Murdock i Grey - duet, którego nikt nie powstrzyma.

Kup książkę Rzeczy niekształtne

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-09-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Boston w oparach magiiNie ma to jak zdjęcia z sekcji zwłok na początek dnia... Tak mogą mawiać tylko pogodzeni z losem pracownicy prosektorium i detektywi zajmujący się sprawami kryminalnymi. I tak właśnie z rezygnacją stwierdza detektyw porucznik Leo Murdoch, który wraz z Connorem Greyem musi rozwiązać zagadkę wyjątkowo nieprzyjemnego morderstwa, a właściwie - serii morderstw wróżek-męskich dziwek. Murdoch to gliniarz - człowiek pracujący w Bostońskim Departamencie Policji. Grey to były członek Gildii, druid, który częściowo utracił moc, zatrudniony jako konsultant policji w sprawach, w których maczali palce (łapy) fata. Duet złożony z człowieka i istoty magicznej to dobry pomysł na stawianie czoła śmiertelnej w nadmiarze magii. Choć różnice charakterów, różnice w widzeniu świata i tego, co po nim łazi, są naprawdę znaczące. W końcu jednak z walki przeciwieństw czytelnicy mogą czerpać o wiele więcej przyjemności niż z idealnej współpracy dwóch spokojnych, szarych, nudnych, lubiących się obywateli. Pomysł Marka Del Franco nie jest oryginalny. Paranormalne powieści jak stado kawek obsiadły księgarskie półki. Wiele z nich to fantasy z wątkami kryminalnymi, śmiało nawiązujące do tradycji czarnego kryminału. Również w przypadku Rzeczy niekształtnych widzimy wyraźnie odciśnięte ślady Marlowa z powieści Chandlera. Choć są i zauważalne różnice, powieść ...

Opinie o książce - Rzeczy niekształtne

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam, detektyw, kryminał, fantastyka, SF,
W Bostonie giną wróżki z Weird. "Wtorkowy morderca" po zabójstwie zostawia w sercu kawałek selenitu. Sprawą zajmuje się porucznik Leo Murdock wraz z konsultantem i jednocześnie druidem bez mocy Connorem Greyem. Do tego okazuje się, że osobą, która widziała mordercę jest niezrównoważony chochlik, który określa mordercę jako "ska" (zły). W grę wchodzą nie tylko morderstwa, ale i powiązany z nim rytuał. Powieść ta to kryminał zawarty w fantastycznej oprawie.