Saint Young Men tom 1

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008-01-23
Kategoria: Komiksy
ISBN: 8866348147
Liczba stron: 178
Dodał/a książkę: Regalia

Ocena: 5 (1 głosów)

Buddyzm i chrześcijaństwo. Dwie największe religie na świecie. Budda zstąpił na Ziemię, ale nie był sam. Towarzyszył mu Jezus. Obaj postanowili bliżej przyjrzeć się współczesnemu światu i zwyczajom jego mieszkańców. Wspólnie wynajęli mieszkanie w Japonii i rozpoczęli wielkie zwiedzanie.

Kup książkę Saint Young Men tom 1

Opinie o książce - Saint Young Men tom 1

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-09-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Coś do powiedzenia mam, Do kupienia, Internety,
Wiecie, jaki jest problem ludzi wierzących? Nie potrafią zrozumieć, że sacrum nie koniecznie musi być patetycznie dostojne, poważne i odświętnie przystrojone. SYM wcale nie jest prześmiewcze. Jasne, Bogowie na Ziemi, żyjący jak zwykli ludzie i nie mający pojęcia o tym, jak wygląda życie zwyczajne owieczki z boskiej stajenki jest śmieszne. Bo to w końcu istoty doskonałe, więc trudno istnieć im w tak niedoskonałym świecie. Nie da się śmiać z popełnionych gaf. Ale to nie śmiech z religii. Wbrew pozorom religia jest w komiksie potraktowana dość poważnie - jak na komedię. Myślę, że bardziej widać tutaj jak ludzie potrafią z czegoś świętego zrobić żenadę. Chociażby sam chrzest czy próby osiągnięcia nirwany przez mnicha - cele to pokazane są jako zbiórka pieniędzy, chęć poklasku i sławy. Nie ma w tym nic duchowego, co wytyka napotkanym Jezus i Budda. Jednocześnie ukazany jest inny paradoks - wszak jest napisane, iż pewnego dnia powrócą na Ziemię. I co? Powrócili. A ludzie, choć szumnie nazywają się wierzącymi, wcale ich nie rozpoznają.
Link do opinii
Inne książki autora
Saint Young Men tom 2
Hikaru Nakamura0
Okładka ksiązki - Saint Young Men tom 2

Nadchodzi zima. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nawet w Japonii, gdzie chrześcijanie to zaledwie 1% wierzących święta te są wielkim wydarzeniem...

Reklamy