Słodkie nieszczęścia

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7739-909-5
Liczba stron: 318
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 5 (1 głosów)

Sophie Jones wie aż nazbyt dobrze, co to życiowa tragedia. Kiedy tylko próbuje zrobić krok naprzód, jej przeszłość przytłacza ją niczym ogromny głaz. Jedyne pocieszenie stanowi dla niej fakt, że nie jest w tym osamotniona: kiedy tworzy w swoim sklepie ze słodyczami pierwszą porcję Złowróżbnych Ciasteczek, szybko okazują się one wielkim hitem. Klienci są zachwyceni pisanymi ręcznie wróżbami przepowiadającymi same nieszczęścia. Odmiennego zdania jest Garrett Black, jej były narzeczony, który pewnego dnia pojawia się niespodziewanie w jej sklepie. Sophie jest realistką, świadomą tego, że szczęście jest jak czekolada – słodkie, ale krótkotrwałe. Garrett twierdzi z kolei, że prawdziwe szczęście nigdy się nie kończy. Biorąc pod uwagę, że to on zerwał ich zaręczyny i zniknął z jej życia bez słowa wyjaśnienia, jest dla Sophie ostatnią osobą, która miałaby prawo do takich deklaracji.

Kup książkę Słodkie nieszczęścia

Opinie o książce - Słodkie nieszczęścia

Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2016-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek w 2016,
To druga po "Ostatniej nucie" książka tego autora którą przeczytałam.Podobała mi się i była wzruszająca,ale mimo wszystko nie aż tak jak "Ostatnia nuta". Główną bohaterką jest Sophie,która jako mała dziewczynka straciła rodziców w wypadku samochodowym,o którego spowodowanie się obwinia.Teraz jest właścicielką cukierni,która tworzy gorzkie ciasteczka z wróżbą,ale nie radosną a wręcz przeciwnie gorzką.Każdy rozdział zaczyna się właśnie od jednej z takich wróżb.Jest jeszcze Garett tajemniczy były narzeczony Sophie,który zostawił ją tuż przed ślubem,a teraz wraca do jej życia by porozmawiać.Czy Sophie da mu szansę?Czy i jakie miał powody żeby odejść?I w końcu czy Sophi uda się odnalezć prawdziwe szczęście i przestanie myśleć o przeszłości?Warto sięgnąć po książkę i się przekonać,bo na prawde wciąga.
Link do opinii
Inne książki autora
Ostatnia nuta
Kevin Alan Milne0
Okładka ksiązki - Ostatnia nuta

Ethan podczas muzycznych studiów w Wiedniu poznaje Annę i zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. Pobierają się i mają nadzieję, że spędzą...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy