Spawalnictwo

Książka zawiera wiedzę z dziedziny spawalnictwa w zakresie zgodnym z wymaganiami znowelizowanych programów nauczania spawalnictwa na uczelniach technicznych.Autor przedstawia w sposób usystematyzowany zasadnicze zagadnienia spawalnictwa, a mianowicie: procesy cieplne, procesy spawania, zgrzewania, lutowania, metalurgię, spawalność materiałów, naprężenia i odkształcenia, zasady projektowania i wytrzymałość połączeń, spawalnicze metody nakładania powłok, cięcie termiczne oraz kontrolę jakości.Na uwagę zasługuje właściwa z dydaktycznego punktu widzenia forma i kolejność przedstawiania procesów i metod spawalniczych. Autor podaje definicję zjawiska lub procesu, wyjaśnia je, charakteryzuje urządzenia, techniki i parametry, wreszcie omawia zakres i dziedziny stosowania.Wydawnictwa Naukowo-Techniczne polecają tę książkę przede wszystkim studentom kierunków mechanicznych uczelni technicznych, którzy mają w programie studiów przedmiot spawalnictwo, oraz studentom innych kierunków, takich jak budownictwo przemysłowe, energetyka, budowa aparatury chemicznej procesowej, którzy studiują projektowanie i wytwarzanie konstrukcji spawanych. Ze względu na możliwość znalezienia wielu cennych informacji, uwag i wskazówek praktycznych może być ona również przydatna dla spawalników pracujących w zakładach przemysłu metalowego i budownictwa stalowego, energetyki oraz transportu.

Informacje dodatkowe o Spawalnictwo:

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne