Stacja Treblinka

Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-61283-52-2
Dodał/a książkę: Shi4

Wspomnienia więźnia obozu w Treblince. Przeżycie w tym szczególnym miejscu miało tragiczny wymiar — Glazar był nie tylko świadkiem śmierci tysięcy ludzi, ale jego życie, podobnie jak życie innych żydowskich więźniów pracujących w obozie, zależało od śmierci innych — przywożona przez nich żywność i ubrania umożliwiały przetrwanie garstce "wybrańców". Świadectwo Glazara opowiada o trwaniu wśród tysięcy idących na śmierć, ale też o buncie i udanej ucieczce.

Kup książkę Stacja Treblinka

Opinie o książce - Stacja Treblinka

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Mam,
Książka dość wstrząsająca będąca świadectwem masowego mordu ludności żydowskiej w Treblince. Młody Glazar zostaje przywieziony do tego obozu zagłady, gdzie jako jeden z nielicznych zostaje wybrany do pracy przy sortowaniu rzeczy zamordowanych. Lektura ta nie należy do lekkich. Życie więźniów, którzy na co dzień są świadkami masowych mordów, jest bezustanną walką o przetrwanie. Czasami zrobią wszystko, by nie podzielić losu wysłanych do "lazaretu". Nigdy nie mają pewności, czy zastrzyk zaaplikowany przez lekarza ma ratować życie cz nieść śmierć. Podsumowując pozycja całkiem ciekawa,chociaż momentami dosyć makabryczna. Jednak bardziej mi przypadły do gustu z tej samej serii "Ucieczka z getta" i "Bunkier".