Strategiczna wizja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-02-28
Kategoria: Polityka
ISBN: 9788308050262
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Aby rządzić światem, trzeba mieć strategię!

Nowa książka doradcy prezydentów USA Johna Cartera  Baracka Obamy!

W swej nowej książce Zbigniew Brzeziński analizuje, co może wydarzyć się w globalnej polityce w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Układ sił się zmienia: na mapie świata pojawiły się nowe potęgi, które z pewnością będą chciały podważyć dotychczasową pozycję Stanów Zjednoczonych jako światowego lidera. Czy Ameryka nadal będzie przewodzić światu? Reanimacja zachodniej cywilizacji jest mozliwa, ale do tego potrzeba rozwagi i strategicznej wizji.

Kolejne rozdziały ksiązki traktują o: kilku stuleciach niezwykłego wzrostu siły Zachodu, uniwersalnych atutach systemu amerykańskiego i fatalnych skutkach polityki George'a Busha Juniora, siłach i słabościach nowych graczy globalnych na czele z Chinami i wreszcie amerykańskiej strategii na najbliższe lata.

Zbigniew Brzeziński (ur. 1928) sławny amerykański politolog, futurolog, sowietolog. Były doradca ds. bezpieczeństwa prezydenta Cartera, a ostatnio nieformalny doradca Baracka Obamy. Do 1960 wykładał na Harvardzie (gdzie obronił doktorat), później, aż do 1989 na innych uniwersytetach. Członek Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, autor wielu znanych publikacji; w ostatnich latach: Wielka Szachownica. Amerykańskie przywództwo i jego geostrategiczni słudzy (PL: 1998), The Choice: Global Domination or Global Leadership (2004), Druga szansa. Trzech prezydentów i kryzys amerykańskiego supermocarstwa (PL: 2008).

Kup książkę Strategiczna wizja

Opinie o książce - Strategiczna wizja

Inne książki autora
O Polsce, Europie i świecie 1988-2001
Zbigniew Brzeziński 0
Okładka ksiązki - O Polsce, Europie i świecie 1988-2001

Zbigniew Brzeziński należy od kilku dziesięcioleci do najwybitniejszych osobistości życia międzynarodowego. Jest jednym z nielicznych autorytetów - znawców...

Druga szansa
Zbigniew Brzeziński0
Okładka ksiązki - Druga szansa

George Bush senior, Bill Clinton i George W. Bush... Zdaniem wybitnego politologa, doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego za kadencji Jimmy?ego Cartera...

Reklamy