Suflet

Przepis na miłość, przepis na szczęście, przepis na siebie

Troje rozdartych bohaterów, trzy wielkie miasta oddalone od siebie o tysiące kilometrów, trzy ludzkie losy, trzy różne, a jednak podobne sposoby radzenia sobie z nieoczekiwaną i nad wyraz bolesną stratą. Łączy ich zamiłowanie do jedzenia i wiara w leczniczą moc kuchennej alchemii.

Nowy Jork. Lilia, niegdyś spontaniczna artystka, od dawna przykładna żona i matka, która nauczyła się skutecznie tłumić swoje potrzeby, staje przed nowym wyzwaniem: opieką nad niekochanym mężem, który po przebytym wylewie utracił sprawność i z milczącego współlokatora zmienił się w kipiącego goryczą pacjenta.

Paryż. Marc, bujający w obłokach właściciel galerii z komiksami, przeżywa głęboki wstrząs po śmierci najdroższej żony i z mozołem próbuje na nowo odbudować swą tożsamość oraz nawiązać zgoła nowe relacje ze światem zewnętrznym.

Stambuł. Życie Ferdy, towarzyskiej i pełnej wigoru pani domu, wywraca się do góry nogami, gdy wskutek fatalnego wypadku pod jej dachem pojawia się ekscentryczna i pogrążona w stanie odwiecznej hipochondrii matka, od której przez całe życie starała się uciec.

Informacje dodatkowe o Suflet:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-03-12

Kup książkę Suflet

Suflet - opinie o książce

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Wszystkim nam kiedyś przyjdzie zmierzyć się z chorobą lub śmiercią bliskiej osoby. Jak sobie z tym poradzić? Nie ma uniwersalnej rady. Każdy będzie musiał przeżyć to na swój własny sposób. Bohaterowie tej książki ukojenia szukają w kuchni, przy przyrządzaniu najróżniejszych potraw, od najprostszych, po te najbardziej wymagające, do których zalicza się suflet. To pomaga im pokonać problemy i jeszcze raz optymistycznie spojrzeć na życie. Polecam!
Avatar użytkownika - Poema
Poema
Przeczytane:2014-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, przeczytane w 2014,
Ładnie napisana powieść, smakowita, jak udany suflet. Poznajemy historie trzech bohaterów, znajdujących się na życiowym zakręcie. Dla każdego z nich kuchnia staje się bodźcem do podjęcia prób zmiany swojego życia na lepsze. Dobrze zarysowane postaci, bardzo dogłębnie zbadane od strony psychologicznej. Mimo, że książkę przyjemnie się czyta- jest napisana lekkim a jednocześnie zgrabnym językiem, to jednak jest to powieść smutna i dołująca. Trzeba uważać - można za bardzo wczuć się w sytuację bohaterów. Chociaż w gruncie rzeczy świadczy to tylko na korzyść książki.