Tam gdzie rodzi się zazdrość

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2015-03-30
ISBN: 978-83-7674-457-5
Dodał/a książkę: Beata Bioły

Kup książkę Tam gdzie rodzi się zazdrość

Opinie o książce - Tam gdzie rodzi się zazdrość

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zazdrość potrafi wzniecić uczucie, ale potrafi je też skutecznie uśmiercić W życiu Hajdukiewiczów zaszły spore zmiany, które mogą zaważyć na ich dalszych losach. Jak sobie z tym poradzą i czy ich więzy rodzinne to przetrwają? Czy Daria wie, czego spodziewać się po Marku? A może Łukasz był lepszym partnerem na dalsze życie? Czy dokonała słusznego wyboru, który był podyktowany rozsądkiem, nie uczuciem? Czy warto iść za głosem serca, a może nie zawsze jest ono dobrym doradcą? Zazdrość jest jednym z tych uczuć, które potrafią wszystko naprawić i jednocześnie zepsuć. Wystarczy nieodpowiednie dawkowanie i od razu, zamiast oczekiwanego efektu, osiągamy zupełnie niezamierzony cel. Jak odnaleźć złoty środek, aby partner czuł się pożądany, ale nie uciśniony? Czy zazdrość jest powiązana z miłością, a może tylko chęcią posiadania kogoś na wyłączność? Jak wybaczyć chorobliwą podejrzliwość i czy w ogóle jest taka możliwość? Daria to krucha i delikatna istota, której Marek wydaje się zupełnym przeciwieństwem. Barczysty i pewny siebie, z wielkim temperamentem i sporym rozsądkiem. Ona z kolei, choć dobrze zorganizowana i ułożona, to potrafi być kapryśna i „strzelić” typowo kobiecego focha. Czy ich związek ma szanse na przetrwanie? Jak wielki wpływ na ich uczucie będzie miało ogromne pożądanie występujące między nimi? Czy nauczą się żyć ze sobą i w końcu rozkochają się w sobie? Czy brat bliźniak ...
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-06-26, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Pierwszą część jeszcze dało się przeczytać, trochę z niej ponabijać i powytykać wady. Druga część to dno totalne, które męczyłam 10 dni :O jak na tak mało obszerną książkę to naprawdę wyczyn. Co to w ogóle jest? Historia patologicznego małżeństwa pełnego wyzwisk, zazdrości i braku zaufania, naszpikowana tandetnymi scenami seksu, pełna morderstw, powierzchownych uczuć i pseudo historii kryminalnej. Zdecydowanie nie polecam i po tej książce daruję sobie pozostałe książki pani Świętek, która chyba naoglądała się za dużo oper mydlanych.
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2016-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2016,
Szkoda,że tak szybko się skończyła przygoda z Hajdukiewiczami ;) Związek Darii i Marka z trudem można nazwać szczęśliwym. Młodzi małżonkowie nie darzą się nawzajem zaufaniem i boją się mówić wprost o swoich uczuciach. Marek, przekonany, że żona zgodziła się na ślub wyłącznie z rozsądku, po ściągnięciu jej do Krakowa wprost szaleje z zazdrości i strachu, że dziewczyna w końcu zdecyduje się go zostawić. W tym czasie Daria i jej brat zmagają się z wciąż żywymi demonami przeszłości. Choć wieloletni rywal ich ojca zginął, ktoś dowiedział się o wydarzeniach znad urwiska i teraz próbuje zaszantażować rodzeństwo. Okazuje się, że dawne urazy nie wygasły i tajemniczy wróg wciąż zrobi wszystko, aby zaszkodzić rodzinie Hajdukiewiczów. Jedynym ratunkiem dla Darii może okazać się jej mąż, tylko czy on jest jeszcze zainteresowany trwaniem ich związku?
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2016-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kolejny raz spotykamy ulubionych bohaterów pierwszej części książki E,Świętek.Zawiłe losy,intryga,miłość i nienawiść to nieodzowne elementy,,,,,
Avatar użytkownika - wrobel
wrobel
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku, Mam, Ulubione,
Spotykamy się tutaj z dalszymi losami Marka i Darii oraz jej rodziny. Daria z Markiem są już po ślubie, lecz nie potrafią otwarcie mówić o swoich uczuciach. "Znowu podchwyciła to dziwne spojrzenie. Już nie raz patrzył na nią tak, jakby na coś czekał, albo wręcz rozmyślnie ją prowokował." Nie stać ich na to, by zapewnić swego partnera o swej miłości. Tytuł, doskonale oddaje treść książki, w której zazdrość pojawia się niemalże każdego dnia. A wszystko to spowodowane jest niedomówieniami między małżonkami. "Nie pojmowała nagłych przemian, które dostrzegała w mężu. W jednej chwili stawał się zimnokrwistym, apodyktycznym draniem, aby zaraz wrócić w skórę ciepłego, czułego kochanka. Był pełen pasji. Bywał nieprzytomnie zazdrosny. Tkliwy, to znowu gwałtowny. Nieprzewidywalny. Pełen skrajności." Kiedy Darii, Darkowi oraz Grażynie wydaje się, że ich rodzina jest już bezpieczna, w rodzinie pojawiają się kolejne nieszczęścia. Czy to oznacza, że demony przeszłości wciąż ich gonią? Czy małżeństwo tej dwójki będzie w stanie przetrwać, wszystkie próby na jakie się wzajemnie wystawiają? O tym musicie poczytać już sami. Cóż mogę rzec, powieść wciągnęła mnie na dobre i połknęłam ją niemalże w jeden dzień. Nie brak tutaj dalszych tajemnic, kolejnych intryg i nieprzyjemnych wydarzeń. A na porządku dziennym jest zazdrość. No właśnie, zazdrość. Mogę się przyznać, że sama kilka lat temu przerabiałam ten temat z moim byłym partnerem. Osobiście uważam, że można, być zazdrosnym o swego partnera, ale wszystko ma swoje granice. Mój partner, był podobny do Marka - podejrzewał mnie o zdradę niemalże na każdym kroku - wymieniony uśmiech z klientem w pracy, oddalenie się z psem zbyt daleko od domu czy chociażby zwykła rozmowa ze starszym panem, który akurat był ze swoim wnukiem na spacerze. To już nie była zwykła zazdrość, lecz chorobliwa. I powiem Wam jedno, taki związek, w którym króluje tak silna zazdrość nie ma sensu. Bo przecież związek dwojga ludzi powinien opierać się na wzajemnym zaufaniu i szczerości, to jest podstawa. U naszych bohaterów problemem, było to, że nie potrafili okazać sobie jak bardzo jednemu na drugim zależy i ile dla niego znaczy. Unosili się dumą, która nie pozwalała im przełamać się i o tym powiedzieć. I do czego ich to doprowadziło? Do ciągłych kłótni i niedopowiedzeń, a w pewnym sensie do powolnego rozpadu związku. W związku nie ma miejsca na tajemnice, brak zaufania, czy zatajenie swej przeszłości. Prawda zawsze ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw. Choć rodzina Hajdukiewiczów myślała, że może już spokojnie żyć i iść na przód, znów pojawiły się pogróżki od nieznanych im osób. "Z niedowierzaniem stali nad rodzinnym grobowcem, gdzie w ostatnich latach zdecydowanie zbyt szybko przybywało tablic pośmiertnych." Kto tym razem zagrażał ich życiu? Kto sprawiał, że znowu zaczęli każdego dnia wychodząc z domu, obserwować w kółko, czy ktoś ich nie śledzi? Jak zakończy się małżeństwo Darii oraz Marka? Kto okaże się ich prześladowcom i ciągłym powodem strachu? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Wspomnę, że od początku trzyma w napięciu i z całą pewnością nie pozwoli Wam zasnąć.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Powieść "Tam, gdzie rodzi się zazdrość" jest kontynuacją wcześniejszej książki autorki "Tam, gdzie rodzi się miłość". Znów spotykamy się z Markiem i Darią. Teraz już są małżeństwem, zamieszkali w Krakowie, próbują dopasować się do siebie, uzyskać kompromis. Jednak fakt, że nie potrafią wyznać sobie w pełni uczucia prowadzi do zazdrości, niedomówień. No i jeszcze odzywają się duchy przeszłości. Zaskakujące dla mnie zakończenie. Polecam
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016,
Szarość miejskich mgieł
Edyta Świętek0
Okładka ksiązki - Szarość miejskich mgieł

Czwarty tom sagi Spacer Aleją Róż przenosi czytelników do przełomu lat 60. i 70. Tym razem do głosu dochodzi młode pokolenie, które...

Cień burzowych chmur. Spacer Aleją Róż t. 1
Edyta Świętek0
Okładka ksiązki - Cień burzowych chmur. Spacer Aleją Róż t. 1

,,Cień burzowych chmur" to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi Spacer Aleją Róż, traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona...