Trio z Plainview

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-09-19
Dodał/a książkę: elibri

Bestseller ,,New York Timesa"!

Burzliwe życie trzech przyjaciółek od czterdziestu lat oscyluje wokół popularnej jadłodajni w miasteczku Plainview, gdzie jeszcze w latach sześćdziesiątych przylgnęła do nich ksywka Supremki (od nazwy światowej sławy zespołu czarnych wokalistek The Supremes). Teraz już w zaawansowanym wieku, każda musi zmierzyć się z poważnymi problemami, których przyczyny sięgają daleko w przeszłość. Czy zawsze wojownicza Odette pokona chorobę? Czy Clarice odejdzie od chronicznie niewiernego męża i przestanie marnować swój talent? Czy zjawiskowo piękna Barbara Jean upora się z demonami przeszłości? I co ma z tym wszystkim wspólnego duch Eleanor Roosevelt?

Ciepła i napisana z wyjątkowym poczuciem humoru powieść o poruszającej przyjaźni trzech kobiet.

Shelf Awareness

Jeśli kochacie ,,Smażone zielone pomidory" i polubiliście ,,Służące", z całą pewnością dacie się uwieść tej powieści.

,,New Books Magazine"

Pośród wielu wzruszających, zabawnych i smutnych wydarzeń rozgrywających się w Plainview, jedno od lat się nie zmienia - spotkania przy stoliku u Earla - miejscu, w którym rodzą się przyjaźnie na całe życie, skandale wiszą w powietrzu i pochłaniane są niezliczone ilości upieczonego na złoto kurczaka...

Opowieść o silnych i walczących o swoje kobietach, pełna wspomnień, zabawnych dialogów i postaci, o których trudno zapomnieć.

,,Kirkus Review"

Edward Kelsey Moore musi być człowiekiem o gołębim sercu, świadczy o tym czułość, z jaką pisze o swoich bohaterkach. Stworzył piękną historię małomiasteczkowej społeczności, skupiając się na tym, co w niej najciekawsze - trio kobiet, które połączyła przyjaźń na całe życie.

Julia Glass, autorka ,,Trzech czerwców"

Cudowna powieść przepełniona magią małego miasteczka, wywołuje zarazem uśmiech i łzy wzruszenia.

,,Sainsbury's Magazine"

Edward Kelsey Moore mieszka w Chicago, gdzie od dawna jest wiolonczelistą, a od niedawna także pisarzem. W utworach literackich często sięga po osobiste doświadczenia. Swoje krótkie formy publikuje w kilku literackich magazynach, m.in. ,,Indiana Review", ,,African American Review" i ,,Inkwell". Jego opowiadanie ,,Grandma and the Elusive Fifth Crucifix" zostało wybrane jako ulubione w programie National Public Radio ,,Stories on Stage". ,,Trio z Plainview" to jego pierwsza powieść.

Kup książkę Trio z Plainview

Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2013-10-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Słodko-gorzka opowieść o przyjaźni.   Trio z Plainview to debiutancka książka amerykańskiego wiolonczelisty, któremu z powodzeniem udało się nawiązać do klimatu kultowych już Smażonych zielonych pomidorów, a jednocześnie stworzyć w pełni autorską historię.   Moore tworzy opowieść o czterdziestoletniej przyjaźni trzech niezwykłych kobiet, borykających się z problemami życia codziennego i osadza ją na tle przemian obyczajowych, jakie zachodziły w Ameryce od lat sześćdziesiątych. Odette, Clarice i Barbara Jean przyjaźnią się od czasów liceum, trzymając się razem i wspierając mimo różnic charakteru, pozycji społecznej i majątkowej. Wojownicza i niezwykle odważna Odette widzi zmarłych, co jest dziedzictwem pozostawionym przez ekstrawagancją matkę. Perfekcyjna pani domu Clarice za maską idealnego makijażu kryje ból zdradzanej żony, a wciąż piękną Barbarę Jean ścigają demony przeszłości. Jedna z nich straci męża, druga zachoruje na raka… Słoneczne miasteczko stanie się areną dramatycznych wydarzeń, które zmienią życie trzech kobiet na zawsze.   Autorowi udało się połączyć surrealistyczny humor, mroczne tajemnice i dramatyczne dzieje czarnoskórych kobiet z własnym, charakterystycznym stylem tworzenia narracji. Nie ma tutaj liniowej fabuły i pierwszoosobowej narracji: wielokrotne przeskoki czasowe pozwalają na poznanie genezy przyjaźni Odette, Clarice i Barbary ...

Opinie o książce - Trio z Plainview

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Autor pisze o kobietach tak, że każda z nas może odnaleźć się w jego opisach. Co najważniejsze nie słodzi kobietom, ale i nie wpędza je w kompleksy, nie jest złośliwy. Ja mogę powiedzieć, że rozumie nas, kobiety. Książka napisana szczerze, wzruszająco, ale i z humorem, z całą plejadą charyzmatycznych postaci z życiowymi problemami. To książka o przyjaźni, miłości i realizowaniu marzeń. Autor pokazuje, że nawet zwykła codzienność może nas zaskoczyć oraz to, by pielęgnować przyjaźń.
Idealnie napisana historia przyjaźni trzech kobiet, które borykają się z rozmaitymi problemami, a jednocześnie muszą się uporać z różnymi wydarzeniami z przeszłości, ze śmiercią przyjaciół czy ciężką chorobą. Piękna, mądra historia, doskonałe stadium znajomości kobiecej psychiki.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa