Truskawkowe pola

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-61635-57-4
Dodał/a książkę: Akapit

Życie jest niczym wielka szachownica i wszystko zależy od tego, jak rozstawimy nasze figury. Luciana zrobiła fałszywy ruch i jej partia zbliża się do końca… Czy dzięki desperackiej pomocy przyjaciół będzie mogła grać dalej? BESTSELLER! 7 milionów sprzedanych egzemplarzy! Jordi Sierra i Fabra – jeden z najpopularniejszych pisarzy hiszpańskich. 7 milionów sprzedanych egzemplarzy w Hiszpanii. Autor książek przetłumaczonych na 25 języków. Laureat ponad 30 nagród literackich, w tym prestiżowej National Award for Children’s Literature (2007).

Kup książkę Truskawkowe pola

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Narkotykowy koktajlEve to narkotyk wciąż jeszcze nazywany ekstazą. Choć słabszy od swojej poprzedniczki o jedną czwartą, to większa ilość czynnika aktywnego sprawia, że jest bardziej niebezpieczny z uwagi na siłę działania. „Special K”, czyli „wymiatająca nowość” jest warta 20 mln peset mimo, iż 10 000 tys. sztuk daje mniej nawet niż 3 kg.Eve to jeden z najpopularniejszych ostatnio towarzyszy dyskotekowej zabawy, a w połączeniu z alkoholem i podniesionym w tańcu ciśnieniem stanowi on mieszankę piorunującą, często śmiertelną. W Anglii tygodniowe spożycie tej tabletki wynosi pomiędzy milionem, a półtora miliona sztuk - i to wśród młodzieży od 13 do 19 lat. Nie wiadomo, ile schodzi go w Hiszpanii…Te ponure statystyki to nie fragment raportu z działu analiz medycznych, tylko kanwa, na której została oparta wstrząsająca książka „Truskawkowe pola”. Jordi Sierra i Fabra to jeden z najpopularniejszych hiszpańskich pisarzy, a tematy przez niego poruszane dotyczą codziennych problemów i tzw. „trupów w szafie”, z którymi zazwyczaj ciężko jest nam się zmierzyć.Grupa nastoletnich przyjaciół, impreza i… mała tabletka z półksiężycem by rozluźnić się w pełni i poczuć w sobie rytm muzyki. Tyle tylko, że ten kawałek chemii sprasowany z gipsem, sproszkowanym tynkiem czy nawet truciznami ze strychniną na czele bynajmniej nie pomógł zrelaksować się Lucianie Salas. Teraz dziewczyna leży w ...

Opinie o książce - Truskawkowe pola

Avatar użytkownika - koloseum5
koloseum5
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane ;),
Po wypożyczeniu tej książki pomyślałam, że to kolejne młodzieżowe opowiadanie o problemach nastolatków. Jednak już od pierwszych stron zauważyłam jak bardzo się myliłam. Autor w niezwykle dobitny sposób pokazuje jak jeden niewinny wybryk może nas kosztować nawet życiem. Do plusów tej książki na pewno należy młodzieżowe słownictwo oraz duża liczba dialogów, dzięki czemu książkę czyta się przyjemniej. Powieść ta według mnie posiada nawet pewne cechy dydaktyczne. Książka ta jest jedną z lepszych pozycji, które w życiu przeczytałam! Zachęcam do lektury :)
Avatar użytkownika - Woda_truskawkowa
Woda_truskawkowa
Przeczytane:2014-12-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jenny777
jenny777
Przeczytane:2013-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, hiszpańskie uwielbienie, młodzieżowa,
Avatar użytkownika - Ivan
Ivan
Przeczytane:2010-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Bardzo chętnie poznałbym ta pozycję