Wiedeń Hitlera

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-05-14
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788375108088
Liczba stron: 592
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

Pierwsze kompletne, uzupełnione i poprawione wydanie książki, która stała się sensacją na rynku czytelniczym. Wiedeń Hitlera to biografia obejmująca młodzieńcze lata Hitlera, Autorka ukazuje w niej sylwetkę młodego, osamotnionego człowieka z prowincji na tle szerokiej kulturalnej, społecznej i politycznej panoramy Wiednia lat 1907-1913. Tak niezwykle burzliwy okres w historii wielonarodowego państwa Habsburgów nie mógł pozostać bez wpływu na przyszłego dyktatora. Szczególnie wiele przejął on od najgłośniejszego propagatora antysemityzmu i germańskiego kultu wodza w monarchii austro-węgierskiej - Georga Schönerera. To wtedy w umyśle Hitlera zaczął się kształtować jego przyszły światopogląd, przeświadczenie o wyższości narodu niemieckiego i jego szczególnej misji. Dokonując krytycznej analizy wielu dokumentów archiwalno-źródłowych, wspomnień ludzi, którzy znali Hitlera, relacji jego współpracowników oraz jego własnych wypowiedzi, autorka dostarczyła czytelnikom wspaniałe źródło rzetelnej wiedzy o wczesnych latach życia przyszłego Führera Trzeciej Rzeszy.

Brigitte Hamann jest doktorem nauk historycznych, studiowała historię w Munster i Wiedniu. Jest jednym z najbardziej cenionych ekspertów z zakresu dziejów Austrii i Wiednia schyłku XIX wieku.. Napisała wiele poczytnych książek o tej tematyce, m.in. biografie cesarzowej Elżbiety i pierwszej laureatki pokojowej Nagrody Nobla Berty von Suttner. Jej biografia Winifredy Wagner (2005 r.), jednej z założycielek NSDAP i bliskiej przyjaciółki Hitlera zdobyła kilka nagród dla książki roku oraz historycznej książki roku. W 2012 roku autorka została uhonorowana prestiżową Honorową Nagrodą Księgarzy Austriackich.

Kup książkę Wiedeń Hitlera

Opinie o książce - Wiedeń Hitlera

Avatar użytkownika - Robert85
Robert85
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Szlachetny żyd Hitlera. Życie lekarza biedoty Edwarda Blocha
Brigitte Hamann0
Okładka ksiązki - Szlachetny żyd Hitlera. Życie lekarza biedoty Edwarda Blocha

Urodzony w Czechach dr Eduard Bloch (1872-1945) był lekarzem domowym matki Hitlera, Klary. Z pełnym cierpliwości oddaniem opiekował się swoją chorą na...

Reklamy