Winnica marzeń

Przepięknie opowiedziana historia miłości i realizacji marzeń pośród francuskiego słońca i dojrzewających krzewów winorośli.

Wzięłam łyk, zawirowałam go i poczułam rozgrzewającą moc alkoholu w gardle. Wino wypełniło moje usta śliwką i jeżyną. Zakończenie miało nutkę korzenną i atrakcyjną, słonawą mineralność. - Pyszne – oblizałam się. Wino napełniło mnie radością. W mej głowie powstał obraz winnicy oblanej słonecznym światłem. - Jak oni mogli się znaleźć w stanie likwidacji produkując tak świetne wino? – zapytałam.

Kiedy Caro i Sean znajdują idealną winnicę w dobrej cenie na południu Francji, czują, że ich marzenie właśnie się spełnia. Nie wiedzą jednak, że cena marzeń bywa wysoka, a za idyllicznym obrazem bycia właścicielem starej winnicy kryje się ponadludzki wysiłek i niejedno rozczarowanie.

Nieprzespane noce winobrania, wyścig z czasem, by zdążyć zanim skończą się oszczędności, desperacka decyzja o otwarciu pensjonatu...

A z drugiej strony, poranne spacery pośród dojrzewających krzewów winorośli, bajeczny smak własnego wina, radość patrzenia, jak córeczki odnajdują się we francuskiej szkole... I to wszechogarniające poczucie, że gdyby Caro i Sean’owi cofnięto czas, za nic nie wróciliby do dawnego życia.

Emocjonująca historia odbudowy dwustuletniej winnicy w cudowny sposób splata się tu z historią ratowania miłości, zagubionej wśród mozolnej pracy w skąpanym słońcem Chateau Haut Garrigue.

Czy Caro i Sean’owi uda się spełnić marzenia nie tracąc siebie?

Informacje dodatkowe o Winnica marzeń:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2013-02-06
ISBN: 978-83-7642-145-2

Kup książkę Winnica marzeń

Winnica marzeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 3, Przeczytałam,
Małżeństwo Caro i Sean postanawiają zmienić swoje życie, mając dwójke małych dzieci kupują zaniedbaną winnice we Francji. I tak rozpoczynaja zmagania z remontem domu i uprawą winnicy. Wszystkiego muszą się uczyć od podstaw. Napotykają wiele trudności nie tylko związanych z uprawa winorośli ale również z finansami i sprawami rodzinnymi. Nie poddają sie wychodza na prostą , spełniają swoje marzenia. Książka mnie nie zachwyciła bardzo dużo opisów jak uprawiać winogrona , wątku rodzinnego mało.