Okładka książki - Z pamiętnika młodej mężatki

Z pamiętnika młodej mężatki

Wydawnictwo: Brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: b.d
ISBN: 9788360504338
Liczba stron: 205
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 3 (2 głosów)

Z pamiętnika młodej mężatki Marty Skiery to niezwykła opowieść o tym, czego kobiety nie mówią głośno, czego się wstydzą, boją i pragną. Książka pisana w stylu dziennika mężatki o niekonwencjonalnym światopoglądzie. Każda kobieta, nie zważając na wiek, pozycję zawodową czy stan cywilny, znajdzie tu coś o sobie i dla siebie.

Kup książkę Z pamiętnika młodej mężatki

Opinie o książce - Z pamiętnika młodej mężatki

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2014-03-09, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2014 ,
Wieczorem, w ramach relaksu, usiadłam sobie w fotelu z filiżanką herbaty i książką w ręku. Miało być lekko, miło i przyjemnie. No właśnie, dobrze napisane... "miało". Marta Skiera jest autorką powieści obyczajowej "Z pamiętnika młodej mężatki". Jedynym jej plusem, według mnie, jest niewielka objętość, a co za tym idzie, możliwość szybkiego dobrnięcia do finału. Patrząc na daty poszczególnych wpisów Marty ma się wrażenie, że w książce dużo się dzieje. Jednak nic bardziej mylnego. W zasadzie sama bohaterka-narratorka jest osobą bardzo irytującą. O dom musi dbać sama, ponieważ mąż jej poza pracą ma hobby, które pochłania mu właściwie cały wolny czas. Jednak według Marty, tak ma być, bo najważniejsze jest zadowolenie i szczęście męża. Dlatego też doszło do sytuacji, w której małżonkowie mijają się w drzwiach. Do tego dochodzi bardzo absorbujący trzylatek, który został wychowany na prawdziwego terrorystę. W zasadzie, to on rządzi w rodzinie. Ponadto Marta jest w ciąży i wszystko, co jest związane ze stanem odmiennym drażni ją. Nie lepiej jest po porodzie. Tak, jak już wspominałam ten swoisty pamiętnik nie zrobił na mnie wrażenia. Nie po drodze mi z tego rodzaju humorem. Dla mnie jest to książka pełna płaczu, lamentu, narzekań. Uważam, że główna bohaterka jest osobą nieprzystosowaną do życia rodzinnego, małżeńskiego. Setki, jak nie tysiące współczesnych kobiet znajduje się w podobnej sytuacji i nie przeszkadza im to w czerpaniu radości z życia. Zapiski Marty bardzo często opatrzone są emotikionami, co miało chyba podkreślić współczesny sposób komunikacji młodych ludzi. Według mnie "Z pamiętnika młodej mężatki" to książka do szybkiego przeczytania i jeszcze szybszego zapomnienia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Książka taka sobie. W sumie na jedno popołudnie. Swoisty pamiętnik opisujący losy głównej bohaterki w poszczególnych dniach. Marta (tak się nazywa główna bohaterka) wylewa żale i z grubsza opowiada o losach swojej rodziny (ma syna Kajtka i męża Piotrka). W między czasie dowiadują się, że po raz drugi zostaną rodzicami. Tym razem z Piotrem będą mieli dziewczynkę - Matyldę. W książce Marta opisuje co ją drażni, cieszy, smuci (w sumie jak tysiące innych kobiet w codziennym życiu). Swoisty pamiętnik. Książkę można podsumować jednym zdaniem: NUDNA - Ot takie zwykłe, codzienne zmaganie z "życiem".
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy