Zbrodnia na Cyrhli Toporowej

Kryminał w realiach turystyki tatrzańskiej i narciarstwa.

Informacje dodatkowe o Zbrodnia na Cyrhli Toporowej:

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: 1970 (data przybliżona)
ISBN: b.d.

Kup książkę Zbrodnia na Cyrhli Toporowej

Zbrodnia na Cyrhli Toporowej - opinie o książce

Podróżowanie z obcą osobą na upragnione i zaplanowane wcześniej wakacje, a następnie pojawiające się zagadkowe i niewyjaśnione do końca nowe sytuacje pełne niepewności co do dalszych losów to nie wróży nic tak naprawdę nic dobrego.

Główny bohater powieści kryminalnej autorstwa Pana Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego pt. '' Zbrodnia na Cyrhli Toporowej'' Jacek Badecki jest młodym pisarzem, który doświadcza i analizuje wydarzenia, które go spotykają w ostatnim czasie.

Określiłabym jednym słowem, że Jacek Badecki właściwie pozostaje sam na placu boju, czuje się osamotniony, gdyż sam nie jest świadomy wydarzeń z nocy, w której postanowił pomóc swojemu wybawcy Helbergowi.

Akcja w tej powieści kryminalnej jest bardzo skomplikowana, a losy bohaterów nie są tak do samego końca takie jasne, jakby się wydawało na samym początku.

Pojawienie bohaterów drugoplanowych porucznika Kozielskiego oraz kapitana Świerczaka uważam, że było trafnie obsadzone przez autora, gdyż oni nie tylko pracowali, ale udzielali wsparcia głównym bohaterom.

Mogę jedynie ocenić postawy, co poniektórych występujących zachowań bohaterów.

Nie podobało mi się zachowanie żony Jacka Badeckiego Ewy, gdyż ona nie wzbudzała we mnie zaufania, pomimo że była adwokatem, ale odczuwała wiecznie niezadowolenie z życia prywatnego i żal do męża.

Na przyjaciela Kazika nie mógł liczyć, gdyż on zajmował się głównie sobą, a unikał współpracy z nim.

Jedynym przyjacielem okazał, się adwokat Jurek pomógł mu i towarzyszył, mu nie znając sprawy, z którą Jacek się zmaga i nie wiedział, co czuł, walcząc dzielnie i broniąc swoje dobre nazwisko również to zawodowe.

Czytając, ten kryminał stwierdziłam, że autor zadbał oto, aby każdy opracowany w nim wątek był trafnie dobrany.

Teksty dialogowe uważam, że były dopasowane do bohaterów, nie zabraknie w nich lekkości oraz występującego poczucia humoru połączonego z tajemniczością ukrytą w charakterach tychże bohaterów.

Wydawnictwu LTW dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza powieści kryminalnej autorstwa Pana Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego pt. '' Zbrodnia na Cyrhli Toporowej''.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego uważam za udane.

Polecam przeczytać tę powieść kryminalną.

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2021-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książkę kupiłam będąc w Zakopanem, więc super mi się ją czytało. Kryminał cieniutki, akcja wartka, fabuła oryginalna. Chętnie sięgnę po kolejne kryminały autora.

Dr Orłowski prowadzi śledztwo
Zygmunt Zeydler-Zborowski0
Okładka ksiązki - Dr Orłowski prowadzi śledztwo

W kryminale "Doktor Orłowski prowadzi śledztwo" do tytułowego Orłowskiego, lekarza psychiatry, zgłasza się zdenerwowana Hanka. Dziewczynie wydaje się,...

Siedem kanarków Maurycego
Zygmunt Zeydler-Zborowski0
Okładka ksiązki - Siedem kanarków Maurycego

Wokół bohatera książki "Siedem kanarków Maurycego", studenta Politechniki zaczynaja się dziać dziwne wydarzenia. Odnajduje on zwłoki swego wpółlokatora...