Okładka książki - Zguba elfów

Zguba elfów

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 1993-12-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 83-7120-027-7
Liczba stron: 404
Dodał/a książkę: Anna Herms

Ocena: 5 (3 głosów)

Potężni i dumni pogardzają ludzmi i mieszkańcami, trzymając setki niewolników dla rozrywki do pracy. Budują miasta cudnej piękności i tylko jedna rzecz zakłóca wspaniałe czyste niebo nad krainą elfów. Przepoqiednia, Serina Daeth, kiedyś ulubiona konkubina władcy elfów, Dyrana, z którym jest w ciąży, umiera na pustyni pod wpływem podstępniepodanych jej środków poronnych. Ale tuż przed jej śmiercią dziecko przyjmuje smocza akuszerka Alara, która do tej roli przyjmuje ludzką postać.

Kup książkę Zguba elfów

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Zguba elfów

Mercedes Lackey wespół Andre Nortonem napisała bardzo interesującą pozycję. Przeczytałem sporo książek Mercedes Lackey i podobnie jak w tej książce brakuje mi wątków z opisami czynów magicznych. Akcja wielowątkowa toczy się dosyć wartko i napisana jest zgrabnie, ale ta magia... Niemniej jednak wrażenia po pierwszym tomie są jak najbardziej pozytywne. Opisy, czasami nazbyt detaliczne, np. przyrody nie zniechęcają jednak. Nie są na tyle częste i rozbudowane, aby to zniechęciło czytelnika. Z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję, a miłośnikom tego typu literatury tym bardziej. Tymczasem zabieram się za tom II. Ciekawe co przyniesie....
Link do opinii
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Rewelacyjna historia kilku bohaterów. Wątek pól-elfów, czystej krwi ludzi, elfów i smoków splata się w jedną historię. Walka o dominację w świecie nie zna granic. Polecam!!!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sheelka
Sheelka
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Reklamy