Świadectwo

Wydawnictwo: TBA
Data wydania: 2007
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788392288213
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Książka - wyznanie, której zakres obejmuje lata w Polsce (1966-1978) i lata pontyfikatu (1978-2005). Wspomnienia zebrał włoski watykanista polskiego pochodzenia Gian Franco Svidercoschi. Słowami kardynała Dziwisza opowiadana jest historia Jana Pawła II, podkreślająca jego postawę i osobowość podczas przełomowych wydarzeń, takich jak upadek muru berlińskiego czy 11 września, jego podróże, epokowe decyzje, ale również codzienność, modlitwy i choroby. To niepublikowane wcześniej materiały, przedstawiające portret wielkiego człowieka naszych czasów. W książce są także wspomnienia, dotyczące zamachu na Jana Pawła II, pobytu papieża w klinice Gemelli oraz sieci podsłuchów, jaką Karol Wojtyła był otoczony w Krakowie, czego jako przyszły papież był świadom. "Byłem przy nim prawie czterdzieści lat. Najpierw przez dwanaście lat w Krakowie, a potem przez kolejnych dwadzieścia siedem w Rzymie.Zawsze przy nim. Zawsze u jego boku.A teraz, w chwili śmierci, poszedł sam. (...) Po tamtej stronie, kto mu towarzyszy?" - kard. Stanisław Dziwisz Kardynał Stanisław Dziwisz urodził się 27 Kwietnia 1939 w Rabie Wyżnej w Polsce. Wyświęcony na księdza przez Karola Wojtyłę w 1963, dołączył do jego personelu jako osobisty sekretarz i piastował to stanowisko aż do śmierci Papieża w 2005 roku. 3 czerwca 2005 roku , Benedykt XVI mianował go arcybiskupem Krakowa, po czym podniósł go do godności kardynała 24 marca 2006. Prowadzący rozmowę z kardynałem - Gian Franco Svidercoschi urodził się w Ascoli Piceno we Włoszech. Pisarz i dziennikarz, był korespondtentem ANSY na II soborze Watykańskim i pełnił funkcję redaktora naczelnego gazety "Osservatore Romano" .

Kup książkę Świadectwo

Opinie o książce - Świadectwo

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-06-21, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Książka opisuje osobiste wspomnienia kardynała Dziwisza zwiazane z Papierzem Janem Pawłem II .Przyznam,ze spodziewalam sie ,że beda to naprawde osobiste wspomnienia przyjaciela o przyjacielu ale troche sie zawiodlam bo ksiazka napisana jest sztywno i z pewnna rezerwa.Czytałam już wiele podobnych ksiazek o życiu Papierza i z przykrościa stwierdzam,ze i ta niczym mnie nie zaskoczyla ale to tylko moja opinia i moje odczucia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo osobisty portret Papieża Jana Pawła II, przedstawiony przez kardynała Dziwisza. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i oddaniu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2014-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Jan Paweł II, jest postacią która swoją historią, postawą do świata i człowieka ukazuje siłę jaka drzemie w sercu człowieka otwartego na życie i przyjmującego z otwartymi ramionami to co ofiarował mu los. ,,Świadectwo", to przejmująca opowieść kardynała Andrzeja Dziwisza przyjaciele Karola Wojtyły ukazująca drogę jaką przeszedł papież - jego lata młodzieńcze, pontyfikat i śmierć. Poprzez słowa ofiaruje czytelnikowi możliwość zbliżenia się do tej wyjątkowej postaci. Na kartach wspomnień poznajemy nie tylko samą historię, ale przede wszystkim odkrywamy uczucia i emocje jakie panowały w sercach Jana Pawła II, Andrzeja Dziwisza i innych osób które na zawsze połączyły swój los z życiem Karola Wojtyły.
Link do opinii
Życie u boku Jana Pawła II widziane oczyma Jego wieloletniego przyjaciela i współpracownika - kardynała Stanisława Dziwisza, który w niniejszej książce zawarł także bardzo osobiste przeżycia z ostatnich chwil spędzonych przy łóżku umierającego papieża...
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 2010,
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2016-10-11, Przeczytałam, 52 książki (2016),
Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2013-11-13, Przeczytałem,
Inne książki autora
Więcej sportu...
Dziwisz Stanisław0
Okładka ksiązki - Więcej sportu...

Książka autorstwa Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza poświęcona tematyce sportowej. Dzięki tej lekturze Czytelnik może pogłębić swoje spojrzenie na...

Reklamy