Stres. Otacza nas zewsząd, przenika w głąb, wysysa z nas energię, osłabia zdrowie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na lęk i depresję. Książka Życie piękna katastrofa powstała podczas słynnego programu ograniczania stresu w oparciu o samoświadomość. Jon Kabat-Zinn wskazuje w niej, jak stosować naturalne metody, by uzdrowić ciało i ukoić ducha. Opisane przez niego praktyki nauczą cię jak radzić sobie z chronicznym bólem, zmęczeniem i stresem - przyczyną wielu chorób. Dowiesz się, jak łatwo można ograniczyć niepokój i uczucie paniki, jak dzięki jodze i medytacji odzyskać równowagę, poprawić jakość życia i relacji z innymi.

Życie piękna katastrofa to książka dla każdego, kto chce prowadzić zdrowe i pełne spokoju życie.

Informacje dodatkowe o Życie, piękna katastrofa. Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2009-11-25
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Życie, piękna katastrofa. Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból

Życie, piękna katastrofa. Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-04-18,

Jest to kolejna książka autora, którego polubiłam. Piszę mądrze, z dużym doświadczeniem. Czasem lubię sięgnąć po taką niezobowiązującą lekturę.
Jest on naukowcem, pisarzem i nauczycielem medytacji, emerytowanym profesorem medycyny.
Tym razem autor przybliża nam co zrobić, aby stres tak bardzo na nas nie wpływał.
Jest to nowe, rozszerzone wydanie. Faktycznie o wiele bardziej obfite w wiedzę i ciekawe rozwiązania.
To patrzenie na naszą codzienność, otaczającą nas rzeczywistości dzięki technice uwazności.
Książka nie jest typowym poradnikiem vo robić, bo chyba nikt nie lubi aby mu vos nakazywać. To pokazanie drogi, danie narzędzi, metod, porad jak robić, aby było nam dobrze. To rozważania nawet na pograniczu filozofii jak pięknie żyć,jak czerpać z życia, jak rozpocząć proces zmian.
Autor daje nam ogromny wachlarz rad, mądrych słów. Tak naprawdę od nas samych zależy czy to wykorzystany czy będziemy iść do przodu na oślep, szarością i przymusem.
To co bardzo mi się podoba to podzielenie książki na rozdziały. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć to czego w danej chwili potrzebujemy.
Oczywiście sama lektura tej książki nas nie zmieni, to my musimy chcieć coś zmienić w sobie.
Jeśli chodzi o styl pisania autora. Jest on bardzo przystępny, język prosty w zrozumieniu. Może kilka pojęć było dla mnie niezrozumiałych, które w dalszej części lektury mi się wyklarowały.
To bardzo mądra i wartościowa książka. Czytałam ją bardzo długo ponieważ to nie jest książka "na raz".
Do niektórych rozdziałów można wracać ilekroć ma się na to ochotę i czerpać za każdym razem więcej i więcej.

Gdziekolwiek jesteś, bądź
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Gdziekolwiek jesteś, bądź

Wciąż się gdzieś spieszysz. Czy potrafisz zatrzymać się w życiu choć na chwilę? Czy może to być właśnie ta chwila? Co by się stało, gdybyś to zrobił? Naturalna...

Mindfulness dla początkujących
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Mindfulness dla początkujących

Dążymy do osiągnięcia życiowej pełni, ale nie zdajemy sobie sprawy, że - mówi Kabat-Zinn - pełnia jest już w nas. Praktyka mindfulness nie oznacza możliwości...