Afryka. Świat według reportera

Opowieść o zaletach posiadania wielu żon w Kenii, sposobach polowania na lwy i o legendarnym pogromcy lwów ludojadów, o tym, jak dzieci stały się żołnierzami w czasie wojny w Kongu i Ruandzie. Poznacie Kindu, małego chłopca, który wszystko stracił, a jednak potrafił się cieszyć i Tuarega, który wolał samochody terenowe od wielbłądów. Dowiecie się, dlaczego warto zabrać gogle na pustynię i jak przetrwać burzę piaskową. Afryka - okrutna, piękna i radosna, ale zawsze fascynująca. Świat Według Reportera jest serią książek z zapisem podróży znanego dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1- Piotra Kraśko. Eskimosi nauczyli mnie, jak przetrwać, gdy mróz spada do 50 stopni, przekonali, że psie zaprzęgi są wciąż lepsze od skuterów, a do połowu wielorybów potrzebna jest trampolina. W moim ulubionym barze w Teksasie na suficie wiszą setki staników, a włoska mafia znalazła na Brooklynie knajpę z najlepszym widokiem na Manhattan. Zdradzę, jak przetrwać noc na cmentarzu w Tijuanie, pijąc tequilę z grabarzami, i co ukrywają tam kartele narkotykowe. A także: co przez okno w swoim domu widzi Dalajlama, jak się jeździ na snowboardzie na Saharze i dlaczego gogle potrzebne są do kolacji w czasie burzy piaskowej. Podam adres sklepu, w którym zakupy robią zakonnice gotujące dla papieża i przepis na ulubione spaghetti Mela Gibsona.* * Źródło: okładka

Informacje dodatkowe o Afryka. Świat według reportera:

Kup książkę Afryka. Świat według reportera

Afryka. Świat według reportera - opinie o książce

Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam, Przeczytane,
Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie objętość. Nie jest to nawet te 96 stron, bo niemal połowa z nich to wklejki ze zdjęciami; za nie również minus- nie są to zdecydowanie zdjęcia robione podczas pobytu Piotra Kraśki w Afryce, a takie, które każdy z nas mógłby znaleźć w internecie. Poza tym "Śwr. Afryka" to zbiór, ciekawych relacji i spostrzeżeń dziennikarza, wraz z wieloma przydatnymi informacjami. Zapiski reportera to nie wyrwane z kontekstu ciekawostki, a poparte faktami relacje. Autor pozwala nam lepiej poznać miejscową kulturę i obyczaje. Raczej nie nazwałabym tego przewodnikiem, a raczej krótkim dodatkiem, dla ciekawych świata.
Dobra książka, choć "w reporterskim skrócie" (za czym nie przepadam). Tematyka świetna, ujęcie ciekawe. Pozostaje niedosyt, z tej książeczki autor powinien rozwinąć dłuższą opowieść. Jeśli się o nią pokusi -- z pewnością po nią sięgnę.
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2019-09-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2013-06-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek - wyzwanie, Przecinki,
USA. Świat według reportera
Piotr Kraśko0
Okładka ksiązki - USA. Świat według reportera

Świat Według Reportera jest serią książek z zapisem podróży znanego dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1- Piotra Kraśko. "Eskimosi nauczyli...

Irak. W stanie wojny
Piotr Kraśko0
Okładka ksiązki - Irak. W stanie wojny

Opowieść o wojnie w Iraku to wiele różnych historii. O tym, jak ośmioosobowy zespół Bravo Two Zero toczył walkę o przetrwanie z tysiącami żołnierzy Saddama...