Akademia wampirów 4. Przysięga krwi

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-02-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-10-11949-0
Liczba stron: 488
Dodał/a książkę: Nikea

Ocena: 5.59 (17 głosów)

Są dni, kiedy budzę się z nadzieją, że wszystko, co ostatnio zaszło, to tylko sen. Jestem Śpiącą Królewną, a koszmar, jaki przeżywam, lada moment się rozwieje i będę mogła poślubić ukochanego księcia, a potem żyć z nim długo i szczęśliwie. Tymczasem nic w mojej najbliższej przyszłości nie zapowiada szczęśliwego zakończenia. Książę? Cóż, to długa historia. Mężczyzna, którego kochałam, przemienił się w wampira, a dokładnie w strzygę. Niedawny atak na Akademię Świętego Władimira zatrząsł całym światem morojów. Wielu zginęło. Ale los niektórych uprowadzonych okazał się gorszy niż śmierć… Szyję Rose zdobi teraz tatuaż doświadczonej zabójczyni strzyg. Ona myśli jednak tylko o Dymitrze Bielikowie. Musi zawędrować na koniec świata, żeby go odnaleźć i dotrzymać złożonej mu przysięgi. Nie wie jednak, czy ukochany nadal pragnie, by go ocaliła… Czy znajdzie w sobie siłę, by zabić Dymitra? A może poświęci samą siebie w imię wiecznej miłości? Jak pod jej nieobecność poradzi sobie Lissa? "Akademia wampirów" to cykl powieściowy, który pokochali wielbiciele "Zmierzchu" Stephenie Meyer.

Kup książkę Akademia wampirów 4. Przysięga krwi

Opinie o książce - Akademia wampirów 4. Przysięga krwi

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-06-04, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2016,
Nie wierzę Avery w życiu bym nie pomyślała, że ona też jest obdarzona. I jeszcze Dymitr nieumarły trup który zmarł, a jednak nie :D . Książka mnie zaskoczyła nie wiem czego mam się spodziewać w następnej ale już nie mogą się doczekać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Najlepsza z części, trzymająca w napięciu, poruszająca, skrywająca tajemnice i wątki miłosne, które sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech, szkoda tylko, że przeczytałam ją tak szybki i że jest taka krótka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-04-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2015, Czytane na Kindle,
Rose wyrusza na poszukiwania Dymitra strzygi z zamiarem zabicia go. Po drodze poznaje jego rodzinę, nową "frakcję" - alchemików, walczy ze strzygami kogoś kto potem okazuje się jej ojcem (muszę przyznać tu się pozytywnie zaskoczyłam na końcu książki), pojawiają się nowi użytkownicy ducha - i wszystko to ok. Naprawdę fajnie się to czyta. W końcu znajduje Dymitra - następuje kilkadziesiąt bardzo przyjemnych stron, bardzo przyjemnych obietnic i przyjemnego życia - i tu nadchodzi najbardziej debilny moment ze wszystkich książek jakie kiedykolwiek czytałam - zamiast zgodzić się żyć wiecznie ze swoją miłością idiotka, która jest główną bohaterką zabija go, żeby popędzić służyć "przyjaciółce" której podporządkowała swoje życie (co też jest całkowicie idiotyczne). Dymitr oczywiście na szczęście przeżywa i pojawia się ciekawa szansa na odmienienie go ze stanu bycia strzygą - co daje mi nadzieję, że kolejne dwa tomy jednak będą w miarę ciekawe i skończą się ostatecznie tak jakbym tego chciała. Oby tylko nie opływały w tyle nostalgicznie-żałosnych i rozmemłanych dylematów etyczno-moralnych. Jako, że czytam na Kindle, to ciekawości dopiero teraz zerknęłam ile storn mają poszczególne tomy, myślałam, że każdy koło 200, okazało się, że każdy ma ponad 400... a łykam je w jeden dzień praktycznie. Dobra więc - jedno tej serii trzeba przyznać - chociaż tak bardzo jest dla nastolatek, jest momentami tak naiwna, głupia i nierealna w zachowaniach bohaterów, że płakać się chce nad tym jak mało ambitne książki się czyta - wciąga jak cholera.
Link do opinii
Avatar użytkownika - PinkMiracle
PinkMiracle
Przeczytane:2010-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Jest to czwarta z pięciu części sagi Akademia Wampirów napisanej przez Mead Richelle. Saga pokazuje nam całkiem nowy świat wampirów, w którym jest wyraźna linia między dobrym wampirem, a złym. Dobre wampiry, zwane inaczej moroje są chronieni przez dampiry. Moroje są nękani przez strzygi (złe wampiry). Strzygom o wiele bardziej smakuje krew owych morojów, niż ludzka, acz nie oznacza to, że nie piją ww. krwi. Książkę przeczytałam już jakiś czas temu. Kilka wątków było oczywistych, acz niektóre mnie mile zaskoczyły. Postacie są dobrze opisane, niespodziewane obroty wydarzeń - to wszystko i jeszcze więcej sprawiło, że książka znalazła się wśród moich ulubionych. Nie zabrakło łez i krzyków, jak również śmiania się i strachu. Autorka zebrała dużo emocji w jednej części książki, co było naprawdę fascynujące. Jest to naprawdę niesamowita lektura, od której nie mogłam się oderwać, dopóki jej nie skończyłam. W tej części poznajemy wielu nowych bohaterów, którzy będą mieli dość duży wpływ na dalsze losy głównej bohaterki. Pomogą jej w wielu kwestiach i odkryją z nią rzeczy, o którym im się nie śniło. Okażą się jednak również osoby fałszywe, które za wszelką cenę będą chciały zniszczyć życie naszych bohaterek. A jeszcze inne okażą się cichymi sojusznikami. Zwroty akcji będą dosyć niesamowite i trzeba będzie się kilka razy zastanowić, nim się którąś postać oceni. Jest dużo walki, wątek miłosny i zdrada. Autorka wykazała się znajomością Rosji oraz Europejskich imion, co nie często można spotkać w amerykańskich książkach. Było wiele momentów chwytających za serce, ale też tych, które sprawiały, że uśmiechałam się do książki. Polecam książkę. Jest naprawdę ciekawa, postacie są niesamowite, zwroty akcji, walka, ucieczka.. to wszystko sprawia, że ma się ochotę sięgnąć po kolejną część.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aniaraven
aniaraven
Przeczytane:2014-04-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Link do opinii
Avatar użytkownika - hollywood93
hollywood93
Ocena: 6, Czytam,
Wciąga od pierwszej strony,a każda następna przygoda bohaterów, jest dodatkową ekscytacją czytelnika Nie mogę doczekać się filmu na jej podstawie.Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla młodzieży, Fantasy, Mam, Ulubione,
Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-09-14, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2016-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kasia986753421
kasia986753421
Przeczytane:2016-01-10, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Podboje Sukuba
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Podboje Sukuba

Seksowna Bridget Jones z piekła rodem w drugiej odsłonie. Podboje sukuba. Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich...

Zestaw Akademia wampirów t. I-III. Akademia Wampirów, W szponach mrozu, Pocałunek cienia
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Zestaw Akademia wampirów t. I-III. Akademia Wampirów, W szponach mrozu, Pocałunek cienia

Zestaw trzech pierwszych tomów cyklu powieściowego, który pokochali wielbiciele ,,Zmierzchu" Stephenie Meyer.. W szkole imienia świętego Władimira wampiry...

Reklamy