Alchemik. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2008-10-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-10-11416-7
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: aurora16

Ocena: 5 (10 głosów)

Prawda:
Nicholas Flamel urodził się 28 września 1330 roku w Paryżu. Dziś, niemal siedemset lat później, uważany jest za największego alchemika wszech czasów. Podejrzewa się, iż odkrył tajemnice wiecznego życia.
Według kronik zmarł w 1418.
Lecz jego grób jest pusty.
Legenda:
Nicholas Flamel żyje. Żyje od setek lat, ponieważ wynalazł eliksir młodości. Sekret wiecznego żywota kryje się w księdze, którą chroni - Księdze Maga Abrahama. To najpotężniejszy grymuar - magiczna księga - jaki kiedykolwiek istniał. W niepowołanych rękach może doprowadzić do zagłady świata. Do tego właśnie dąży doktor John Dee, kradnąc księgę. Ludzkość nie będzie sobie z niczego zdawać sprawy, póki nie stanie się za późno. Zgodnie z przepowiednią Sophie i Josh Newman są jedynymi osobami, które mają w sobie dość mocy, by temu zapobiec.
Bywa, że legendy okazują się prawdą.
A Sophie i Josh Newman wkroczą w sam środek największej legendy wszech czasów.
W zadziwiającej podróży przez Amerykę bohaterowie odkrywają na nowo kraj, gdzie starożytna magia egzystuje w realiach XXI wieku. Ścigani przez nieśmiertelnych prześladowców i mityczne stwory, Sophie i Josh są jedyną nadzieją ludzkości.

Kup książkę Alchemik. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Fimbul
Fimbul
Przeczytane:,
Wydaje się, że w pewnych kręgach przestano już pisać książki. Zaczęto je produkować. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w 2007 roku Michael Scott napisał pierwszą część z serii "Sekretów nieśmiertelnego Nicholasa Flamela", następna część ukazała się już rok później, trzecia pojawi się w tym roku, czwarta w przyszłym i tak dalej - aż do szóstej? Sześć książek (po ok. 300 stron!) w sześć lat - to wynik godny mistrza Kraszewskiego.Ale nie tylko przemiana pisarza w taśmę produkcyjną sprawia, że akt pisania jest przy konstruowaniu książki coraz mniej ważny. Liczy się cała otoczka: trailery na YouTube, internetowy blog [sic!] Nicholasa Flamela itd., aż po wystawienie praw do ekranizacji na aukcji na długo przed ukazaniem się książki. Czy tak silne zorientowanie na czytelnika pozostawia literaturze miejsce na jakąś autentyczność? I czy w ogóle możemy mówić w takim wypadku o czytelniku literatury, czy jest to już tylko konsument literatury?Treść tej książki jest równie silnie zorientowana na sprzedaż, jak wszelkie inne zabiegi jej towarzyszące. Koncept książki nie jest niczym nowym - okazuje się, że pewien mag i alchemik, który żył wieki temu, żyje nadal. Mniej więcej ten sam schemat zastosował ostatnio Bruce Dickinson przy produkcji filmu "Chemical Wedding". W każdym razie postaci pojawiające się w książce są wzorowane na autentycznych osobach, tyle tylko, że ich charakter jest już fantazją ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Alchemik. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Avatar użytkownika - lustitia
lustitia
Przeczytane:2017-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
Nicolas Flanel - samo jego nazwisko wzbudza niezdrowe podekscytowanie fanów fantastyki, legend, teorii spiskowych i niewyjaśnionych zdarzeń. Lekarz, kucharz, księgarz, żołnierz, nauczyciel języków i chemii, urzędnik, złodziej, a przede wszystkim jeden z najsłynniejszych alchemików Europy urodzony w 1330 roku, nieśmiertelny. Dzięki magicznemu kodeksowi - liczącej co najmniej dziesięć tysięcy lat Księdze Maga Abrahama - poznaje najbardziej tajemne sekrety wszechświata, tworzy kamień filozoficzny, odkrywa tajemnicę nieśmiertelności i potrafi przemieniać zwykłe metale w złoto, a węgiel w drogocenne kamienie. Bezcenny kodeks staje się przedmiotem walki dwóch najsłynniejszych alchemików i szarlatanów o jakich słyszała Ziemia. Domyślacie się więc kto jest przeciwnikiem Flamela? John Dee - niemniej tajemniczy, niemniej utalentowany i w równej mierze co Flamel obrosły legendami - alchemik, okultysta, nadworny astrolog i szpieg królowej Elżbiety I. Kiedy udaje mu się porwać żonę Nicolasa - Perenelle Flamel, a także wykraść Księgę Maga Abrahama, świat staje w obliczu niebezpieczeństwa. Bez księgi nieśmiertelne dotychczas małżeństwo zacznie się bardzo szybko starzeć i umrze, a wraz z ich śmiercią na świecie zatryumfuje zło. Ci którzy rządzili przed pojawieniem się człowieka ujawnią swoją obecność, a ludzkość zostanie zmieciona z powierzchni ziemi. Trudno z góry oszacować, który z wielkich magów ma większe szanse na zwycięstwo. Po stronie Flamela staje rodzeństwo - bliźniaki Sophie i Josh Newman. Zostają oni wciągnięci w wir walki bez własnej woli, jednak szybko okazuje się, że ich obecność nie jest przypadkowa. To najprawdopodobniej o nich mówi jedna z przepowiedni zawartej w kodeksie Abrahama - dwoje jest jednością, a jedność jest wszystkim... - i to oni - czy tego chcę czy nie, mogą uratować lub zniszczyć świat. Fabuła opiera się przede wszystkim na walce Nicolasa i Johna, jednak nie tylko oni są istotami o nadzwyczajnych zdolnościach. Historyczne postacie z różnych epok mieszają się tam z bóstwami, wojownikami, czarownicami i postaciami z najczarniejszych koszmarów! Na kartach książki znajdziemy między innymi legendarną szkocką wojowniczkę - Scathach, egipską boginię Bastet, celtycką boginię magii, wojny i zniszczenia - Morrigan, grecką boginię księżyca, czarnoksięstwa i rozdroży - Hekate mieszkającą w Drzewie Świata - Yggdrasill i wiele, wiele innych magicznych i upiornych postaci. To przyporządkowanie jest oczywiście umowne, bo w książce wszystkie te istoty to po prostu Wielcy Przedwieczni, Starsza Rasa pierwszej i drugiej generacji - bóstwa znane jednak w różnych kulturach pod różnymi imionami. Wielu taka wybuchowa mieszanka mitologii i wierzeń może zniechęcić - jednak nie zrażajcie się! Wszystko w Alchemiku... jest spójne i zgrane. Jedyne co na początku odrobinę drażni to mocne uwspółcześnienie postaci, cóż - XXI wiek odbił piętno nawet na alchemikach i magach. (pełna recenzja na: thebooksspot.blogspot.com)
Link do opinii
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Czy masz 10, 20... czy 100 lat, będziesz świetnie bawić się przy lekturze tej książki. Polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Muszę przyznać, że tę książkę już od bardzo dawna chciałam przeczytać. Nareszcie mi się to udało, chodź oczekiwałam chyba czegoś troszkę lepszego. Na książkę natrafiłam w dość niespodziewany sposób. Pamiętacie pierwszą część Harry'ego Pottera? Mam na myśli fragment, gdzie Hagrid wyjaśnia trójce bohaterów co znajduję się w na trzecim piętrze i kto to stworzył. Była wtedy mowa o Nicholasie Flamelu. Zaczęłam wtedy szukać więcej informacji o tej postaci i natrafiłam m.in na książkę Michaela Scotta, którą postanowiłam za wszelką cenę przeczytać. Spodziewałam się jednak powieści w trochę innym stylu. Mniej fantasy, mimo, że bardzo lubię ten gatunek. Myślałam, że będzie to taka bardziej legenda o przygodach nieśmiertelnego wynalazcy kamienia filozoficznego, a dostałam książkę, której akcja ma miejsce we współczesności, a jednymi z głównych bohaterów są bliźnięta - brat i siostra. Ale mimo tych niespodziewanych wątków książką bardzo mi się spodobała i na pewno kiedyś przeczytam dalsze części.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2016-02-16, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Glonek
Glonek
Przeczytane:2015-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Mikobelle
Mikobelle
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Avatar użytkownika - tristezza
tristezza
Przeczytane:2011-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wiedźma 6 Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
Michael Scott0
Okładka ksiązki - Wiedźma 6 Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

SAN FRANCISCO: Nicholasowi i Perenelle Flamelom pozostał zaledwie dzień życia i ostatnie zadanie do wykonania. Muszą ocalić San Francisco przed potworami...

Czarodziejka. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
Michael Scott0
Okładka ksiązki -  Czarodziejka. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Paryż Doktor John Dee niemal całkiem zniszczył centrum Paryża, aby schwytać nieśmiertelnego Nicholasa Flamela i bliźnięta z legendy - Sophie i Josha Newmanów...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy