Ani z widzenia, ani ze słyszenia

Ósma powieść belgijskiej autorki, znanej w Polsce m.in. z Higieny mordercy, Kwasu siarkowego, Kosmetyki wroga Kolejna, tak jak w Z pokorą i uniżeniem, powieść, której akcja rozgrywa się w Japonii Barwna mozaika kultur i temperamentów Amélie jako mała dziewczynka mieszkała w Japonii. Teraz, gdy jest dorosła, postanawia odwiedzić kraj Kwitnącej Wiśni. Udzielając Japończykom korepetycji z francuskiego, chce przyswoić ich język. Choć w czasie pierwszych lekcji z Rinrim, studentem romanistyki, rozmowę zakłócają ciągłe lapsusy i niezrozumiała wymowa, Belgijka i Japończyk zaprzyjaźniają się. Amélie poznając fascynujący i egzotyczny świat, zakochuje się w Rinrim. Obserwuje, jak we współczesnej Japonii nowoczesność miesza się z tradycyjną kulturą. Zauroczona odmiennością przyjaciela i jego kraju, delektuje się pobytem do czasu, aż chłopak poprosi ją o rękę.

Informacje dodatkowe o Ani z widzenia, ani ze słyszenia:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2008-05-01
ISBN: 978-83-7495-456-3

Kup książkę Ani z widzenia, ani ze słyszenia

Ani z widzenia, ani ze słyszenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jedna z mniej wciągających książek Amelie Nothomb, jednak niepozbawiona charakterystycznego dla autorki groteskowego poczucia humoru, wpaniałych opisów emocji oraz celnych spostrzeżeń. Tym razem Nothomb opisuje romans nauczycielki francuskiego z jej uczniem, młodym chińskim studentem. Jaki będzie finał tego romansu? Musicie przekonać się sami. Powiem jedynie, że w trakcie toczącej się historii poznamy nie tylko mocne i słabe strony obojga bohaterów, ich pasje i zdolności, ulubione dania, ale jednocześnie będziemy świadkami zderzenia dwóch kultu i dwóch spojrzeń na uczucie jakim jest Miłość.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2012-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to mała niepozorna książeczka, ale niech Was nie zmyli objętość. Małe jest piękne i tak jest w przypadku tej książki, która napisana jest świetnym językiem. Podczas czytania wydawało mi się, że przepływam przez wszystkie słowa, z lekkością śledząc losy bohaterów, ich romans, obraz Japonii, kraju który tak bardzo ich zauroczył.
Ona - Amelie - Belgijka, po latach powraca do Japonii, do kraju w którym się urodziła, aby na nowo go odkryć, uczyć się języka i pracować.
On - Rinri - Japończyk, student filologii francuskiej.
Zaczynają się spotykać na korepetycjach z języka francuskiego które udziela Amelie.
Uczucie między bohaterami nie jest zwyczajne, można zadać pytanie jaka to jest miłość i czy ich związek można nazwać w ogóle miłością?
Czy dwoje ludzi tak świetnie się dogadujących, pomimo różnic kulturowych oraz czerpiących dużą radość z przebywania w swoim towarzystwie, może kochać inaczej?
To książka o poszukiwaniu siebie, potrzebie wolności, spełnianiu marzeń, pokonywaniu słabości oraz podążaniu za pasją.
Zachęcam do przeczytania. W tej książce są emocje które przenoszą się na czytelnika i gwarantuję, że uśmiech będzie gościć na Waszych twarzach.

Avatar użytkownika - arbuzik_07
Przeczytane:2012-08-30, Ocena: 5, Przeczytałem,
Kwas siarkowy
Amelie Nothomb0
Okładka ksiązki - Kwas siarkowy

Plan zdjęciowy telewizyjnego reality show o wymownym tytule "Witajcie za drutami". Spędzeni zewsząd ludzie zostają zamknięci w miejscu do złudzenia...

Pragnienie
Amélie Nothomb0
Okładka ksiązki - Pragnienie

Aby doświadczyć pragnienia, trzeba żyć! Najważniejsza historia ludzkości opowiedziana z zupełnie nowej, szokującej perspektywy! Nominacja do Nagrody...