Apache 2. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-01-14
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-2179-8
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 0 (0 głosów)

Podręczne źródło informacji na temat Apache!

Jak wykorzystać mechanizm mod_rewrite? Jak kontrolować dostęp do zasobów? Jak stosować bezpieczny protokół SSL? Apache jest jednym z najpopularniejszych serwerów HTTP. Jego zalety to niezawodność, wydajność i elastyczność. Można go uruchomić praktycznie w dowolnym systemie. Istotny jest również fakt, że Apache to rozwiązanie całkowicie bezpłatne! Pierwsza oficjalna wersja tego serwera ukazała się w 1995 roku. Oznaczono ją numerem 0.6.2. Po blisko piętnastu latach rozwiązanie to zyskało ogromną rzeszę użytkowników. Społeczność związana z tym narzędziem jest niezwykle chętna do pomocy, co niewątpliwie stanowi jeszcze jeden niezmiernie ważny atut, przemawiający na korzyść Apache.

Niniejszy leksykon jest świetną pozycją dla tych osób, które miały już styczność z serwerem Apache lub chcą szybko opanować konkretne zagadnienia związane z jego konfiguracją. Dzięki tej książce poznasz wszystkie dyrektywy, które mogą być przydatne w codziennej pracy. Dowiesz się, jak skonfigurować środowisko serwera, oraz poznasz zasady odwzorowywania adresów URL. Ponadto nauczysz się zapewniać odpowiednią kontrolę dostępu do poszczególnych zasobów i korzystać z takich mechanizmów, jak filtry, metadane lub procedury obsługi. Wiele cennych informacji, zawartych w tej poręcznej książce, sprawi, że codzienna praca z serwerem Apache będzie dla Ciebie przyjemnością!

Ogólne zagadnienia związane z pracą i konfiguracją Apache Konfiguracja wirtualnych hostów (VirtualHost) Zarządzanie procesami Odwzorowanie adresów URL Przekształcanie adresów z wykorzystaniem mod_rewrite Kontrola dostępu Uwierzytelnianie z użyciem mechanizmów HTTP Basic, HTTP Digest Zastosowanie metadanych dokumentów Manipulowanie nagłówkami HTTP Wykorzystanie skryptów CGI Zastosowanie WebDAV Używanie filtrów Buforowanie treści Konfiguracja i wykorzystanie bezpiecznego protokołu SSL Logowanie zdarzeń Skonfiguruj Apache zgodnie ze swoimi potrzebami!

Kup książkę Apache 2. Leksykon kieszonkowy

Opinie o książce - Apache 2. Leksykon kieszonkowy

Inne książki autora
Apache. Leksykon kieszonkowy
Andrew Ford0
Okładka ksiązki - Apache. Leksykon kieszonkowy

"Apache. Leksykon kieszonkowy" jest zwięzłym i wyczerpującym kompendium wiedzy o konfiguracji serwera Apache, dyrektywach i opcjach sterujących jego...

mod_perl. Leksykon kieszonkowy
Andrew Ford0
Okładka ksiązki - mod_perl. Leksykon kieszonkowy

Apache jest najbardziej popularnym serwerem WWW na świecie, a Perl najpopularniejszym językiem skryptowym WWW dla serwera. Łączącym te dwa elementy jest...

Reklamy