Artur Rojek. Inaczej

Data wydania: 2015-11-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: elibri

Kim jest Artur Rojek?

Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.

Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.

Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko ,,tym kolesiem z Myslovitz".

W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza nas po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.

To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka. To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.

Kup książkę Artur Rojek. Inaczej

Opinie o książce - Artur Rojek. Inaczej

Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2016-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki,
Jak to z biografiami - kto lubi Artura Rojka, ten niech czyta. Dobrze napisana, więc polecam.
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2015-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Wywiad przeczytałam wiedziona wielką sympatią do Artura Rojka i na szczęście wokalista w żaden sposób nią nie zachwiał - rozsądnie, wyważenie i z dystansem o różnych sprawach z życia zawodowego i rodzinnego, bez przekraczania subtelnych granic dobrego smaku czy zbyt osobistych wycieczek. Kulisy Offa i powstawania najsłynniejszych płyt oraz utworów, Śląsk z dziecięcych wspomnień, muzyczne i filmowe inspiracje - bardzo sympatycznie i bez zbędnych naddatków. Wścibscy poszukiwacze sensacji nie mają tu czego szukać, reszta powinna być zadowolona.
Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2015-12-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2015,
Avatar użytkownika - majeczka79
majeczka79
Przeczytane:2015-12-14, Przeczytałam, Przeczytane 2015 r.,
Dowód z opinii biegłego w postępowaniu cywilnym. Biegły lekarz
Aleksandra Klich0
Okładka ksiązki - Dowód z opinii biegłego w postępowaniu cywilnym. Biegły lekarz

Przedmiotem niniejszej monografii jest dowód z opinii biegłego w sprawach cywilnych, status i rola procesowa biegłego sądowego, ze szczególnym uwzględnieniem...

Lapidarium mistrzów
Aleksandra Klich0
Okładka ksiązki - Lapidarium mistrzów

„Lapidarium mistrzów” to zbiór cytatów z rozmów, esejów i felietonów publikowanych przez lata na łamach „Gazety Wyborczej”. W tomie...