Autodestrukcja krok po kroku. Przewodnik sarkastyczny

Wydawnictwo: Virgo
Data wydania: 2014-10-22
ISBN: 978-83-62842-09-4
Dodał/a książkę: czytam

Książka, która będzie Cię rozśmieszać, prowokować i poruszać. „Nieszczęście to nie tylko stan umysłu, to prawdziwa sztuka! ” – twierdzi Autor, używający z werwą psychologii prowokatywnej w swojej pracy. Bezkompromisowo demaskuje nasze neurotyczne zachowania i niezdrowe relacje, pokazując w jaki sposób samodzielnie „produkujemy” nasze uzależnienia, niepowodzenia i fobie. Dzięki tej pełnej humoru i ironii książce pozbędziemy się problemów poprzez zrozumienie naszego udziału w ich powstawaniu.

Wciągnięcie do kłótni teściowej jest przebłyskiem geniuszu. Zwieńczeniem tej sztuczki jest nieczekanie na jakąkolwiek odpowiedź, wyjście z samochodu, trzaśnięcie drzwiami i ruszenie dziarskim krokiem prosto przed siebie. (Upewnij się, że to właśnie ty masz kluczyki do samochodu albo podwózkę do domu!)

Kolejnym świetnym momentem na poruszanie problemów jest czas, gdy twój partner wychodzi właśnie do pracy. Efekt będzie o wiele lepszy, gdy wybierzesz na to dzień, w którym zaspał. Wyczekaj aż do momentu, gdy zacznie zmierzać w kierunku drzwi. Jeśli przypadkiem twój współmałżonek postanowi jednak spóźnić się do pracy i porozmawiać z tobą, zawsze możesz zastosować odwrót strategiczny do łazienki.

Czytaj w myślach i mów do siebie:
Czytanie w myślach jest niezwykle użytecznym sposobem na tworzenie konfliktów związanych z seksem. Jednym z przykładów ilustrujących tę taktykę, jest historia faceta, który zawsze doszukiwał się jakichś ukrytych znaczeń w wypowiedziach swojej żony. Leżąc obok niej i myśląc o seksie, rozpoczynał taką oto pogawędkę (zdania w nawiasach są jego myślami i mogą mieć coś lub nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością):
On: „Jak się dziś czujesz?”
Ona: „Jestem bardzo zmęczona, a ty?”
On: (To oznacza, że nie chce dziś się ze mną kochać. Znów jestem odrzucony! Cholera!)
„Ja czuję się dobrze.”– stwierdza i naciągając kołdrę na swe lewe ramię, raptownie odwraca się od żony.
Ona: „Coś się stało?”
On: (Gdyby była choć odrobinkę wrażliwa, to by wiedziała – ale nie zależy jej aż tak!) Ze złością: „Nic. Dlaczego?”
Ona: „Wydaje się, że jednak coś cię wkurzyło!”
On: (Wkurzyło, jak cholera! Już ma kolejny minus! Odrzuca mnie, udaje, że nie wie, co mi jest, a potem mówi: „Wydaje się, że coś cię wkurzyło!”) Niewinnie: „Nie rozumiem o co ci chodzi. Idź spać.”
Po piętnastu, dwudziestu minutach niespokojnego wiercenia się i wewnętrznego monologu, wliczając ciche uwagi do samego siebie takie jak: „Nie rozumiem, jak ona może sobie spokojnie spać, wiedząc, jak bardzo jestem zdenerwowany.” Gwałtownie odrzuca przykrycie i wstaje mówiąc: „No cóż, nie ma sensu, abym teraz próbował zasnąć.”

Walka trwa...

Kiedy już zaczniesz łączyć czytanie w myślach z mówieniem do siebie, możliwości są nieskończone. Osoba kreatywna może wykorzystać tę technikę do wygenerowania problemów na całe życie.”

- Bill L. Little

Kup książkę Autodestrukcja krok po kroku. Przewodnik sarkastyczny

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Poradniki,
Sięgając po różnego rodzaju poradniki – od tych dotyczących wychowania dzieci, przez te opisujące rozwój osobisty, a na tych poświęconych dietom kończąc – spodziewamy się, że autor zaserwuje nam cudowny sposób na rozwiązanie dręczących nas problemów. W większości przypadków tak też się dzieje, wspaniałą receptę znajdujemy, jednak wertując kolejny z rzędu poradnik dochodzimy do wniosku, że forma i sposób przekazu są w nich niemal identyczne. Bill L. Little zrywa z tym schematem i proponuje czytelnikowi coś zupełnie nowego. Autodestrukcja krok po kroku. Przewodnik sarkastyczny to publikacja, która zaskoczy nawet najzagorzalszych czytelników poradników. Po co bowiem rozwiązywać problemy, jeśli z powodzeniem możemy je mnożyć? W swojej publikacji Bill L. Little – terapeuta, wykładowca i pastor – prowokuje czytelnika, by ten nie rezygnował ze swoich problemów. Ba, autor daje receptę na to, jak skutecznie problemy wokół siebie tworzyć. Mówi o tym, jak kłócić się ze współmałżonkiem, jak zniechęcać do siebie znajomych i przyjaciół, jak skutecznie zerwać więzi łączące nas z własnymi dziećmi. To jednak nie wszystko. Problemy możemy tworzyć za pomocą używek – alkoholu i narkotyków. Bill L. Little pokazuje, jak skutecznie wykorzystać własne negatywne cechy, by zacząć budować problemy o naprawdę ...

Opinie o książce - Autodestrukcja krok po kroku. Przewodnik sarkastyczny

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa