Banksy. Nie ma jak w domu

NIE MA JAK W DOMU – hołd dla sztuki Banksy’ego i wnikliwy obraz artysty, znanego z faktu, że nic o nim nie wiadomo.

NIE MA JAK W DOMU to nie tylko zbiór prac Banksy’ego z Bristolu, miasta, w którym wraz innymi artystami i muzykami zaszczepił oryginalną, nowojorska scenę hip hopową. To przede wszystkim próba uchylenia rąbka tajemnicy, która stale otacza jednego z najbardziej kontrowersyjnych artystów na świecie.

Ta książka to wyraz uznania dla sztuki Banksy’ego. Tłumaczy, dlaczego jego twórczość ma tak duży wpływ na kulturę, przygląda się celom, jakie Banksy stawia swojej działalności, i temu, w jaki sposób je wyraża, używając ciętego języka i wykazując ludzkie podejście do problemów. Autor śledzi ścieżkę kształtowania się Banksy’ego począwszy od jego korzeni leżących w zadziwiająco bogatej tradycji bristolskiego graffiti i muzyki. Opowiada historię widzianą oczami kluczowych postaci, które wywodzą się z małego miasta, ale udało im się osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej.

NIE MA JAK W DOMU jest najobszerniejszą pozycją opowiadającą o początkach sztuki Banksy’ego. Zawiera ponad 100 zdjęć jego bristolskich prac, z których część nie została nigdy wcześniej opublikowana, jak również zdjęcia samego Banksy’ego przy pracy.

Steve Wright jest redaktorem działu kulturalnego Venue Magazine. W swojej książce ujawnia korzenie Banksy’ego, ale ten jest jak duch. Kiedy już mamy wrażenie, że złapaliśmy go za ramię, w ręku zostaje nam tylko skrawek ubrania a w oddali słychać śmiech. Pewne jest jedno: gdzieś na świecie, być może w tej chwili, być może za chwil kilka, Banksy znowu coś zmaluje.

Informacje dodatkowe o Banksy. Nie ma jak w domu:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2010-10-26
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-931575-5-6

Kup książkę Banksy. Nie ma jak w domu

Banksy. Nie ma jak w domu - opinie o książce

Bardzo sobie cenię postać jaką jest Banksy. Stał się on już legendą naszych czasów. I z jednej strony chciałabym wiedzieć KTO TO JEST, a z drugiej podejrzewam, że moje zainteresowanie by wtedy znacząco spadło...

Książka jest napisana w świetny sposób. Jest tu masa ciekawostek z życia tego artysty, począwszy od jego czasów około szkolnych. Można się też sporo dowiedzieć o samych początkach kształtowania się street artu w Wielkiej Brytanii.

Nie oczekiwałam wiele po tym tytule, ale mile się zaskoczyłam. Bo zdecydowanie nie był to 'pusty' album z ładnymi obrazkami, a książka z której faktycznie dowiedziałam się czegos nowego o Banksym.

Chyba ustalę sobie cel, żeby zacząć kolekcjonować książki o tym artyście!