Battlefield 4: Odliczanie do wojny

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2014-02-05
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788363944278
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

Ciemność. Dwadzieścia stopni poniżej zera. Tajny agent CIA Laszlo Kovic na północnokoreańskiej granicy dowodzi połączoną chińsko-amerykańską misją. Sprawy przybierają zły obrót. Chińscy przewodnicy nagle się ulatniają, a Amerykanie - z wyjątkiem Kovica - giną.

Kiedy Kovic dociera do bazy CIA w Szanghaju, jego cudowne ocalenie zaczyna budzić podejrzenia przełożonych. Oskarżony o zdradę szuka odpłaty. Podczas misji stracił wielu przyjaciół.

Montuje własny zespół, w skład którego wchodzą członkowie chińskiego podziemia - haker, złodziej ekspert oraz były strzelec olimpijski. Z ich pomocą Kovic wkrótce odkrywa spisek, sięgający do najwyższych szczebli rządowych - zarówno w Ameryce, jak i w Chinach.

Spisek, który może pogrążyć świat w kolejnej wojnie...

Kup książkę Battlefield 4: Odliczanie do wojny

Opinie o książce - Battlefield 4: Odliczanie do wojny

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Przeniesienie gry komputerowej na karty książki, to zadanie ambitne, ryzykowne i wcale nie łatwe. Trudno jest bowiem rozwinąć fabułę gry, ograniczającej się zazwyczaj do wstępu, kilku punktów zwrotnych i zakończenia, tak by tekst ten zajął kilkaset stron powieści. Trudne, co nie znaczy nie możliwe. Wystarczy tu podać tylko kilka najbardziej znanych i udanych przykładów "literaturyzacji" komputerowych dzieł, z serią "Assassin's Creed", "Diablo" czy też "Battlefield", na czele. I to właśnie ten ostatni przykład jest przedmiotem rozważań niniejszej recenzji, a w zasadzie jego najnowsza odsłona, czyli powieść "Battlefield 4. Odliczanie do wojny", autorstwa Petera Grimsdale'a.    "Battlefiel" to seria gier przedstawiająca losy żołnierzy - najemników, którym to przychodzi walczyć w licznych konfliktach zbrojnych lub tez akcjach antyterrorystycznych, w najbardziej niebezpiecznych i odległych zakątkach świata. Myślę, że tak naprawdę jest to najtrudniejszy temat to przeniesienia  w ramy literatury. Przede wszystkim dlatego, że fabuła tych gier skupia się na wydarzeniach realnych, jak najbardziej możliwych i rzeczywistych, które mogły mieć miejsce, lub będą mogły wydarzyć się w niedalekiej przyszłości. W odróżnieniu od pozostałych przykładów przeniesienia gry komputerowej  do książki, nie dominują tutaj scenariusze pełne fantastycznych historii i wydarzeń nie z tego ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Battlefield 4: Odliczanie do wojny

Reklamy