Okładka książki - Biała skała. W głąb krainy Inków

Biała skała. W głąb krainy Inków

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2014-06-09
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7536-797-3
Dodał/a książkę: Monika Łanoszka

"Biała skała" to historia próby ponownego odkrycia inkaskich ruin Llactapata. To historia fascynacji autora cywilizacją, kulturą, krajem Inków. To książka o odkrywcach, podróżnikach i awanturnikach którzy zagłębiali się w te tereny po wiele cennych zdobyczy, jak palma pierwszeństwa, bogactwa, tajemnice.

Kup książkę Biała skała. W głąb krainy Inków

Opinie o książce - Biała skała. W głąb krainy Inków

Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Podróżnicze,
To nie jest książka na kilka wieczorów. To długa opowieść z podróży w głąb krainy Inków na przestrzeni wielu lat. Można by się pokusić o stwierdzenie, że to dzieło życia i fascynacji autora ścieżkami inkaskich dziejów. To historia, która pokazuje, że Machu Picchu to wierzchołek góry o nazwie kultura prekolumbijska. Peru usiane jest wieloma ruinami, jednak to Machu Picchu jako odrestaurowane miasto Inków zyskało sławę. A tymczasem wystarczy poszperać głębiej, żeby odkryć prawdziwe ruiny pozbawione turystycznej otoczki. I o tym właśnie jest ta książka. O odkrywaniu prawdziwych śladów i historii Inków. Dżungla dobrze zaciera ślady a archeolodzy nie przepadają za konkwistadorami dlatego odkrywanie jest takie trudne.
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński