Biblia dla dzieci. Historia zbawienia w opowiadaniach

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-02-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7971-175-8
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Biblia – święta księga nie tylko chrześcijan. Poznawać ją, odkrywać zawarte w niej słowo Boże, żyć nią, zachwycać się nią… To piękne zadania na całe życie, to także przygoda, którą warto rozpocząć już we wczesnym dzieciństwie, po to by nauczyć się przyjmować słowo Boga tak naturalnie i swobodnie, jak codzienny chleb, z pasją i wiedzą potrzebną do zrozumienia biblijnych historii.

„Biblia dla dzieci” została opracowana z myślą o najmłodszych chrześcijanach. Zebrano w niej 60 biblijnych historii zaczerpniętych zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Język przytaczanych biblijnych fragmentów został dostosowany do potrzeb dzieci, a ilustracje, stanowiące niemal osobną narrację, zapraszają małych chrześcijan do głębszego przeżywania wydarzeń spisanych na kartach Biblii.

Odbiorcy
– dzieci, które już od najmłodszych lat poznawać będą biblijne historie,
– rodzice i dziadkowie, którzy pragną zasiać w sercach swoich pociech ziarno słowa Bożego.

Dlaczego warto nabyć tę książkę
– opowiada dzieciom 60 biblijnych historii, a czyni to w prosty i zarazem niepozbawiony głębi sposób,
– jej wspaniałe ilustracje zachwycą nie tylko małych czytelników,
– to zaproszenie do czytania i rozważania Biblii dla całych rodzin.

Kup książkę Biblia dla dzieci. Historia zbawienia w opowiadaniach

Opinie o książce - Biblia dla dzieci. Historia zbawienia w opowiadaniach

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-04-27, Przeczytałam,
Historia zbawienia w opowiadaniach krąży po rynku już w wielu wydaniach. Tym razem jest to 60 historii pochodzących ze Starego i Nowego Testamentu, które pomagają zrozumieć biblijne przesłanie. Piękne ilustracje oraz dostosowany dla dziecięcego odbiorcy język sprawiają, że publikacja ta staje się przyjemna w odbiorze.   Książka pomoże młodym czytelnikom lepiej zrozumieć skomplikowany świat biblijnych postaci i lepiej poznać motywy ich działania. Dzięki zrozumiałym opowieściom stają się one bliższe. Biblia dla dzieci obejmuje czas od stworzenia, przez dzieje proroków aż po Nowy Testament i obietnicę zbawienia, stając się spójną, przyswajalną dla dziecka opowieścią, z którą warto się zapoznać. Oczywiście, istnieje zagrożenie, że dziecko przyjmie książkę jako kolejną baśń, ale z pewnością wiele wątków gdzieś w nim pozostanie i pomoże lepiej zrozumieć to, co dzieje się w kościele podczas mszy świętej.   Tego typu publikacje są szczególnie polecane jako prezenty z okazji pierwszej komunii świętej, gdyż pozwalają zapoznać się z naukami Kościoła, lepiej zrozumieć ich przekaz. ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Biblia dla dzieci. Historia zbawienia w opowiadaniach

Reklamy