BIG DATA . Rewolucja, która zmieni nasze myślenie

Ocena: 4 (1 głosów)

Odkrywczy opis najnowszych trendów technologicznych i ich znaczącego wpływu na gospodarkę, naukę i społeczeństwo

Jaki kolor nadwozia powinieneś wybrać, kupując używany samochód, jeżeli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo nabycia samochodu w dobrym stanie? W jaki sposób władze mogą zlokalizować najbardziej niebezpieczne studzienki w Nowym Jorku, żeby zapobiec ich eksplozjom? Jak według Google'a będzie rozprzestrzeniała się epidemia wirusa grypy H1N1?

Odpowiedzią na te i wiele innych pytań jest big data. Termin ,,big data" odnosi się do naszych nowo nabytych umiejętności przetwarzania ogromnych ilości informacji, ich błyskawicznej analizy i wyciągania odkrywczych wniosków. To nowe podejście może przekształcić niezliczone zjawiska - począwszy od cen biletów lotniczych po treść milionów książek - w dającą się przeszukiwać formę i wykorzystać rosnącą moc obliczeniową komputerów do odkrycia zależności, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Rewolucja ta, porównywalna z pojawieniem się internetu, a może nawet wynalezieniem druku, zmieni w najbliższych latach nasz sposób myślenia o biznesie, zdrowiu, polityce, edukacji i innowacjach. Niesie ze sobą również nowe zagrożenia, poczynając od końca prywatności takiej, jaką znamy, a kończąc na ewentualnym karaniu za jeszcze niedokonane czyny wyłącznie na podstawie przewidywań naszych przyszłych zachowań wynikających z analizy ogromnych zbiorów danych.

W tej napisanej jasnym językiem, często zaskakującej książce dwaj czołowi eksperci wyjaśniają, czym jest big data, jak zmieni nasze życie i co możemy zrobić, by uchronić się przed związanym z tym zjawiskiem niebezpieczeństwem. Big data jest pierwszą tak obszerną pracą poświęconą temu problemowi.

Viktor Mayer-Schönberger - profesor w działającym w ramach Uniwersytetu Oksfordzkiego Oxford Internet Institute, gdzie zajmuje się problematyką nadzoru i regulowania internetu. Powszechnie szanowany autorytet w dziedzinie big data, autor ponad stu artykułów i ośmiu książek - ostatnia z nich to Delete: The Virtue of Forgetting in the Digital Age. Doradza wielu korporacjom i organizacjom na całym świecie, między innymi firmie Microsoft i Światowemu Forum Ekonomicznemu.

Kenneth Cukier jest redaktorem ,,Economist" zajmującym się gospodarką i nowymi technologiami oraz cenionym komentatorem zjawiska big data. Jego artykuły dotyczące biznesu i gospodarki pojawiły się między innymi w dziennikach ,,New York Times" i ,,Financial Times".

Informacje dodatkowe o BIG DATA . Rewolucja, która zmieni nasze myślenie:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2014-09-10
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 9788377465158
Liczba stron: 264

więcej

Kup książkę BIG DATA . Rewolucja, która zmieni nasze myślenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

BIG DATA . Rewolucja, która zmieni nasze myślenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek - 2015,
Ciekawy temat. Dane są dookoła i my je tez konsumujemy i tworzymy.
Link do opinii
Inne książki autora
BIG DATA - efektywna analiza danych. Rewolucja, która zmieni nasze myślenie, pracę i życie
Kenneth Cukier0
Okładka ksiązki - BIG DATA - efektywna analiza danych. Rewolucja, która zmieni nasze myślenie, pracę i życie

Otaczają nas o ogromne ilości danych, których analiza prowadzi do nowej wiedzy.  - Google przetwarza codziennie niewyobrażalną liczbę ponad 24 petabajtów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Znajdziesz mnie wśród chmur
Ilona Ciepał-Jaranowska
Znajdziesz mnie wśród chmur
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy