Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów

Szalona podróż kultowym busem! Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy "Busem przez świat" przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli. Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.

"Busem przez świat" to studencki projekt podróżniczy, który zakłada zwiedzanie świata jak najniższym kosztem. W ciągu pięciu lat, w ramach 16 wypraw, 27-letni kolorowy busik przejechał już ponad 50 państw na pięciu kontynentach – Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Australii. Projekt ma sto tysięcy fanów w mediach społecznościowych i ponad 100 patronów medialnych. Doczekał się dziesiątków naśladowców, a www.busemprzezswiat.pl to jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce nagrodzony tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015.

"Dla mnie bomba! Zapewne także dla tych, którzy byli w Australii. Świetnie napisane, lekko i z dystansem. Gratuluję." Marek Niedźwiecki

"Podróż za niejeden uśmiech. Beztroska Australia z perspektywy studenckiej załogi Supertrampa, busika, któremu niewielu dałoby jakiekolwiek szanse. Młodzi podróżnicy dopięli swego w wieku, kiedy mniej się zadaje pytań, a więcej robi. I kiedy ma to wpływ na całe życie. »Busem przez świat. Australia za 8 dolarów« przypomina moją pierwszą książkę o tym cudownym kontynencie." Marek Tomalik

"Gdy po raz pierwszy usłyszałam o ludziach, którzy chcą przewieźć starego busa na drugi koniec świata, pomyślałam, że to szaleńcy. Faktycznie – są szalenie fajni i odbyli szalenie ciekawą podróż po Australii, której bardzo im zazdroszczę, choć sama tu mieszkam." Julia Raczko, autorka bloga WhereIsJuli.com

"Nie byłem nigdy w Australii, ale po lekturze książki ekipy z »Busem przez świat« zachłysnąłem się tym kontynentem i wiem, że muszę postawić tam stopę. Fascynująca lektura, masa ciekawostek i porad – czyta się jednym tchem. Muszę zaplanować dopłynięcie do Australii kajakiem!" Aleksander Doba

"Entuzjazm, odwaga, radość życia i wiara w siebie podczas pokonywania kolejnych wyzwań to podstawowe cechy Karola i jego ekipy – natychmiast mnie nimi zauroczyli. W Australii, wirtualnie, byłam z nimi codziennie i wszędzie. Po wizycie w moim domu w Sawtell stali się moimi duchowymi wnukami, ponieważ ich życie, tak jak moje, jest wiecznie trwającą przygoda podróżniczą, na którą nie mają wpływu budżet ani wiek." Basia Meder

Informacje dodatkowe o Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2016-10-26
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7924-711-0
Tytuł oryginału: Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów

Kup książkę Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów

Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karolina87
Karolina87
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2017 roku, Mam,
3 książka z serii "Busem przez świat". Jak każdą poprzednią po prostu chłonęłam. Polecam. Czyta się szybko i każda strona sprawia, że chce się więcej i z każdym zdaniem ciekawość co było dalej się nie zmniejsza. Mam nadzieję, że to nie ostatnia książka ekipy z busa. Zachęca do podróży w 100%. :)

Myslalam że dostanę z tej książki garść ciekawostek podróżniczych i czegoś więcej o Australii, Aborygenach i generalnie więcej. Okazało się to relacją z super oszczędnej podróży, głównie w aucie i opisem ich perypetii i spotkań. Ja się trochę zawiodłam, ale pewnie dla garści młodych ludzi jeszcze zanim zaczną podróżować, może to być inspiracja.

Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2017-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017 ,

Bezpieczne zwiedzanie prosto z kanapy! Jeśli z różnych powodów nie możesz sobie pozwolić na to by na własne oczy zobaczyć Australię i Nową Zelandię, ta książka jest doskonałym zastępnikiem.
Sympatyczna grupa przyjaciół udowadnia, że nie trzeba zasobnego portfela- wystarczy pasja, upór i ciekawość, by spełniać marzenia!
Dużo przydatnych porad, pięknych zdjęć i śmiesznych historii. Warto przeczytać!

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16