Być naprawdę sobą. Jak żyć dojrzale i świadomie

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: rozwój osobisty - wybór Internautów

Uwolnienie się od życiowych neuroz, przezwyciężenie doświadczeń związanych z porażkami i odważne zwrócenie się ku przyszłości, miłość i sens życia „innego”, tego duchowego, które daje nadzieję wykraczającą poza doczesność – to tematy poruszane w tej książce.

Autor wspomina swoją pisarską drogę, by raz jeszcze towarzyszyć czytelnikom w wędrówce po ścieżkach ludzkiego życia, często najeżonych trudnościami i usianych zniechęceniem, zwątpieniem, rozpaczą. Pokazuje, że aby bez lęku i bez wahania spoglądać daleko przed siebie, trzeba najpierw wniknąć głęboko w swoje wnętrze. Trzeba stać się w pełni świadomym, wolnym i dojrzałym człowiekiem.

Informacje dodatkowe o Być naprawdę sobą. Jak żyć dojrzale i świadomie:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2011-10-11
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7660-132-8

Kup książkę Być naprawdę sobą. Jak żyć dojrzale i świadomie

Być naprawdę sobą. Jak żyć dojrzale i świadomie - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2015-11-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2015 roku,
Pozycja, która zasłużyła na miano najlepszej książki psychologicznej 2011. Krótka, ale konkretna. Albisetti poprzez własne doświadczenie daje nam dowód tego, że tylko i wyłącznie nasze przekonania i neurozy, które rozwijamy od najmłodszych lat, stoją nam na drodze do bycia wolnymi i szczęśliwymi ludźmi. Książka pokazuje, że nie trzeba nadmiaru słów, żeby przekazać to, co jest naprawdę ważne. Wystarczy chwila skupienia nad kilkoma stronami dziennie, a powoli zaczynamy godzić się ze sobą i życie wydaje się być piękniejsze. Nie wydaje się - jest! :)
Vademecum człowieka spełnionego, czyli jak mądrze kształtować swoje życie
Valerio Albisetti0
Okładka ksiązki - Vademecum człowieka spełnionego, czyli jak mądrze kształtować swoje życie

Umiejętność bycia sobą, poczucie siły i skupienie na najgłębszej, najbardziej intymnej sferze duszy – to stan spełnienia, do jakiego każdy z nas...

Dobrodziejstwo samotności
Valerio Albisetti 0
Okładka ksiązki - Dobrodziejstwo samotności

"Samotność jest darem najcenniejszym - ofiarowuje nam siebie samych. Ta książka pomoże ci przebrnąć przez samotność, pozwoli dobrnąć do siebie. Polubić...