Bzik & Makówka przedstawiają: Autograf za milion dolarów

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-06-10
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788310128126
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy. Od tego czasu trochę się kumplujemy. Łączą nas sprawy... jak by to powiedzieć... przygodowe.

Skutki uboczne brania udziału w konkursach radiowych bywają nieprzewidywalne! Człowiek wygrywa zwykłe bilety na wystawę, a ląduje w stolicy świata -- i to z misją do wykonania. A raczej... do wykopania. W dodatku ta misja ma coś wspólnego z najbardziej zakręconym artystą, jakiego świat widział. I wszystko jasne, no nie?

Rafał Witek pisze, wymyśla i rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jak ,,Julka Kulka, Fioletka i ja", ,,Dzieciaki kontra FOBIA", ,,Klub latających ciotek" czy ,,Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia". Jego wiersze i opowiadania można także znaleźć w publikacjach do edukacji wczesnoszkolnej i w ,,Świerszczyku". W wolnych chwilach przesiaduje na próbach grochowskiego chóru dziecięcego MILLE VOCI, dla którego czasami pisze teksty piosenek. Raz na jakiś czas jego książkom udaje się zdobyć nagrodę, wyróżnienie lub nominację.

Magda Wosik - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jest współautorką (wraz z mężem Piotrem Rychlem) antykolorowanki ,,O, ja cię! Smok w krawacie!", uznanej na Najlepszą Książkę dla Dzieci 2011 roku w konkursie ,,Przecinek i Kropka" a także kolejnej, powstałej w 2013 roku książki do bazgrolenia - ,,Agencja z o.o.". Zilustrowała ,,Czarownicę piętro niżej" Marcina Szczygielskiego, ,,Marysiu, jak myślisz?" Manueli Gretkowskiej, a także ,,Pana Tadeusza w obrazkach", będącego próbą ujęcia epopei w komiksowej formie.

Kilka lat temu (z wielką przyjemnością!) zrobiła ilustracje do zabawnych wierszyków Rafała Witka o zwierzętach. ,,Zmyślone historie" oraz seria ,,Bzik & Makówka" przedstawiają to jej kolejne inspirujące spotkania z tym autorem. Ma nadzieję, że to wciąż dopiero początek wspólnej przygody.

Kup książkę Bzik & Makówka przedstawiają: Autograf za milion dolarów

Opinie o książce - Bzik & Makówka przedstawiają: Autograf za milion dolarów

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2015-09-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Seria "Bzik & Makówka przedstawiają..." to świetne połączanie powieści przygodowej z komiksem. "Autograf za milion dolarów" przenosi młodego czytelnika wraz z głównymi bohaterami Gabrysią i Nilsonem w dziwny świat sztuki surrealistycznej z jej największym twórcą Salvadorem Dalim. Powieść poza walorami rozrywkowymi -- komizmem słownym, sytuacyjnym i zabawnymi ilustracjami Magdy Wosik -- spełnia rolę edukacyjną. Pisarz w lekki i zawoalowany sposób przemyca dużą dozę wiedzy o malarstwie surrealistycznym i Salvadorze Dalim. Młody czytelnik, mimochodem, zagłębia się w tajniki historii sztuki, a co za tym idzie, dobrowolnie przyswaja wiedzę. Niewątpliwym atutem powieści są główni bohaterowie stworzeni na zasadzie kontrastu: zwariowana Gabrysia i poważny Nilson, którzy pomimo różnych charakterów, wspaniale się uzupełniają. Język powieści jest młodzieżowy, ale wyważony, co sprawia, że po książkę chętnie sięgają zarówno dzieci, jak i dorośli. Na mojej półce czeka już kolejny tom przygód Gabrysi i Nilsona.
Link do opinii
Inne książki autora
Bzik & Makówka przedstawiają: Ucieczka z tajemniczego ogrodu
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Bzik & Makówka przedstawiają: Ucieczka z tajemniczego ogrodu

Tym razem Nilson miał dość. Jego ojciec znowu odwołał wspólne wakacje! Jedyne, co pozostało Nilsonowi, to zażądać nagrody pocieszenia w postaci...

Bzik & Makówka przedstawiają: Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia
Rafał Witek0
Okładka ksiązki - Bzik & Makówka przedstawiają: Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia

To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy