Cała prawda o planecie Ksi. Drugie spojrzenie na planetę Ksi

Dowódca ekspedycji ratunkowej odkrywa prawdę o planecie Ksi, lecz sam powątpiewa, czy to aby cała prawda. Po powrocie na Ziemię zdaje raport swym przełożonym i znowu leci na Ksi. O tym, co tam zastanie i jak potoczą się losy żyjących w ekstremalnych warunkach kolonistów, nie dowiemy się już nigdy, ponieważ autor książki zmarł.

Informacje dodatkowe o Cała prawda o planecie Ksi. Drugie spojrzenie na planetę Ksi:

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7054-175-5

Kup książkę Cała prawda o planecie Ksi. Drugie spojrzenie na planetę Ksi

Cała prawda o planecie Ksi. Drugie spojrzenie na planetę Ksi - opinie o książce

Zaginiona ekspedycja tysięcy osób na daleką planetę w celach osiedleńczych. Gdzie mogą być ci ludzie? Zginęli? Jeśli tak, to jak? Zahibernowani błąkają się w kosmosie, zbudowali nowe alternatywne społeczeństwo? "Cała prawda o planecie Ksi" od początku wzbudza ciekawość. Ogromnym plusem prozy Janusza Zajdla są rozważania na temat funkcjonowania społeczeństwa i jednostki w nim. Książka zaskakująca, choć moim zdaniem w jakiś sposób niedokończona. Chciałoby się czytać dalszą opowieść! Polecam.
Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2015-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Nie jest to pierwsza książka Zajdla którą przeczytałam, jednak wydaje się znacznie prostsza, niż te, które czytałam do tej pory. Może jest to spowodowane tym, że zamiast skomplikowanej fabuły, zadaje wiele pytań natury moralno-etycznej, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kiedy po raz pierwszy trafiamy na planetę Ksi, zauważyłam niesamowite podobieństwo wydźwięku opisanej sytuacji do "Folwarku zwierzęcego" Orwella, potem, kiedy po raz drugi trafiamy na Ksi, po kilkudziesięciu latach, wszystko bardziej przypomina "Rok 1984". Jest to idealny przykład tego, że fantastyka jest doskonałym miejscem na eksperymenty myślowe, oraz na analogie do świata rzeczywistego. Zdecydowanie polecam.
Avatar użytkownika - Tudej
Tudej
Przeczytane:2015-05-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2015 rok,
J. Zajdel jak zwykle na wysokim poziomie. Czytałem wcześniej dwie inne książki tego autora i są godne uwagi, podobnie jak ta. Największą szkodą jest fakt, iż nigdy nie poznam zakończenia tej historii, a zapowiadała się bardzo dobrze. Projektowanie społeczeństwa, tworzenie utopii, która służy tylko tworzącym utopię. Mimo braku zakończenia wydawnictwo SuperNowa dodało komentarz do tej niedokończonej książki, która dała mi szerszy wgląd na to jak potoczyłaby się historia tajemniczej planety Ksi i och obywateli, nieszczęsne (i nieświadome) ofiary eksperymentu społecznego. Książka zmusza do myślenia jak bardzo społeczeństwa mogą być manipulowane nawet o tym nie wiedząc.Fantastyka socjologiczna w pełnej krasie.
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-12-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli fantastyki. Takie książki się nie starzeją, ich przekaz jest "wiecznie żywy".
Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2018-04-16, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Ostatnia książka Zajdla to nie tylko obraz społeczeństwa zniewolonego będący zawoalowaną krytyką komunizmu. To próba ukazania czytelnikowi prostych mechanizmów, dzięki którym łatwo można sterować społeczeństwem prymitywnym i rozwiniętym. Ta książka pokazuje pewien bagaż cywilizacyjny jaki człowiek dźwiga nie mając o tym pojęcia. W osobie głównego bohatera możemy natomiast doszukać się ucieczki przed przed światem sobie współczesnym, przed nieuchronnością przemijania razem z nim.

Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2011-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Limes inferior
Janusz A. Zajdel0
Okładka ksiązki - Limes inferior

Sztandarowa powieść twórcy nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce. Główny bohater, Adi Cherryson, alias Sneer, wzorowany jest na postaci kolegi po piórze...

Paradyzja
Janusz A. Zajdel0
Okładka ksiązki - Paradyzja

Paradyzja to orbitalna kolonia, która od stu lat nie utrzymuje kontaktów z Ziemią. Jej mieszkańcy stworzyli własny, idealny ustrój społeczny, Ziemianie...