Co to jest? woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia. Sprawdź, czy wiesz

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788321348537
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Dlaczego woda zamienia się w lód, z czego składa się powietrze, jak działa termometr? - to tylko niektóre z zagadnień prezentowanych w książce Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia z serii Co to jest?  Odkryj nauki ścisłe, dobrze się przy tym bawiąc. Przeprowadź proste doświadczenia z tej książki, a wkrótce istota materii nie będzie już miała przed tobą tajemnic.

Aby odpowiedzieć sobie na przykład na pytanie, dlaczego ogromny statek nie tonie tylko pływa, potrzebna jest tylko plastelina i napełniony wodą zlew. Proszę najpierw położyć delikatnie na powierzchni wody kulkę plasteliny. Czy ona pływa? Następnie wyjmij plastelinę. Zrób z niej statek z płaskim dnem i wysokimi burtami, z kształtu powinien trochę przypominać brytfankę.  Postaw go delikatnie na wodzie. Co się dzieje? Statek pływa! To dlaczego kulka tonie? Woda naciska na przedmioty jak sprężyna, nazywamy to ciśnieniem. W kulce plastelina opiera się tylko na jednej ,,sprężynie". Woda naciska na to jedno miejsce  i nie jest w stanie sprawić, żeby plastelina pływała. Przy takim kształcie jak statek, ciężar plasteliny rozkłada się na wiele ,,sprężyn". Woda naciska na różne miejsca. W ten sposób udaje jej się lepiej podtrzymać statek.  W rezultacie plastelina mniej się zanurza, a dzięki burtom stateczku woda jej nie zalewa. Przy pływaniu liczy się kształt! 

Publikacja ,,Woda, Powietrze, Ciepło i Zimno, Chemia"  proponuje aż 38 podobnych prostych doświadczeń i eksperymentów (najwięcej z całej serii),  które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki. Książka ta będzie nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale  także podpowie jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Kup książkę Co to jest? woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia. Sprawdź, czy wiesz

Opinie o książce - Co to jest? woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia. Sprawdź, czy wiesz

Inne książki autora
Na wsi. Przesuń, skoś, pojedź
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Na wsi. Przesuń, skoś, pojedź

Na wsi jest pełną traktorów i innych maszyn rolniczych, każdy zawiera ruchome części. Dziecko, które uwielbia maszyny będzie miało mnóstwo zabawy!...

Kompedium fotografii
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kompedium fotografii

Ten wszechstronny poradnik powstał dzięki doświadczeniom najlepszych fotografów. Dzięki niemu każdy z łatwością opanuje tajniki zarówno fotografii...

Reklamy