Cykle ubezpieczeniowe w gospodarce rynkowej. Pojęcie, cechy, struktura

W książce zebrano i uporządkowano zagadnienia związane z wahaniami koniunktury w gospodarce i ich przeniesieniem na grunt ubezpieczeń. Jest to pierwsze ujęcie tych problemów w polskiej literaturze w odniesieniu do rynku ubezpieczeniowego, uwzględniające specyfikę tego sektora, warunki jego rozwoju oraz wpływ zdarzeń o charakterze globalnym.

Autor przedstawia przyczyny, przebieg i właściwości cykli ubezpieczeniowych oraz metody i wskaźniki ich identyfikacji, analizy i pomiaru. Proponuje nowe rozwiązania mające na celu dostosowanie funkcjonowania zakładów ubezpieczeń do nieuniknionych wahań koniunkturalnych. Następnie omawia cykle występujące na polskim rynku ubezpieczeniowym, ich specyficzne cechy, zależności i uwarunkowania oraz sposoby przewidywania, identyfikowania i zapobiegania negatywnym skutkom tych zjawisk.

Sformułowane wnioski i zalecenia mogą przyczynić się do usprawnienia funkcjonowania towarzystw ubezpieczeniowych i ich rozwoju.

Informacje dodatkowe o Cykle ubezpieczeniowe w gospodarce rynkowej. Pojęcie, cechy, struktura:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2013-10-25
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Cykle ubezpieczeniowe w gospodarce rynkowej. Pojęcie, cechy, struktura

Cykle ubezpieczeniowe w gospodarce rynkowej. Pojęcie, cechy, struktura - opinie o książce